Baza szkoły

 

 

Teren szkoły to 12 579 m2

 

Obejmuje on:

boisko do piłki nożnej: 800 m2

boisko do koszykówki: 355 m2

boisko do siatkówki: 233 m2

bieżnię: 171 m2

2 place zabaw dla dzieci młodszych

dwupiętrowy budynek szkoły o powierzchni użytkowej 2 559,34 m2 i od 1 września 2015r. dodatkowo jednopiętrowy budynek o powierzchni użytkowej 877,38 m2

  

Budynek główny

 • Na II piętrze budynku znajduje się dziewięć sal lekcyjnych. Siedem sal zajmuje nauczanie początkowe,  pozostałe dwie to pracownia muzyczno-plastyczna i pracownia komputerowa stacjonarna.

 • Na I piętrze znajdują się  pracownie dla klas IV-VI. Na tym piętrze znajduje się także pokój nauczycielski, gabinet wicedyrektorów, gabinet pedagoga i gabinet logopedyczny.

 • Parter budynku zajmuje gabinet dyrektora szkoły, sekretariat, świetlica, stołówka, kuchnia, trzy pomieszczenia zajmuje administracja szkolna, jedna sala to sala lekcyjna.

 • W części budynku od strony wschodniej na parterze znajduje się jedna sala lekcyjna, gabinet psychologów, gabinet lekarski i gabinet stomatologiczny.

 • Parter budynku to także pomieszczenia do zajęć terapii pedagogicznej i sala zajęć wyrównawczych.

 • Zaplecze sportowe szkoły w większości mieści się także na parterze budynku. W jego skład wchodzi sala gimnastyczna o powierzchni 162 m2, dwie przebieralnie i magazynek sportowy. W pomieszczeniach piwnicznych mamy jeszcze tzw. „małą” salkę gimnastyczną o powierzchni 48 m2 oraz bibliotekę, a w niej Integracyjne Centrum Informacji Multimedialnej i salę zabaw dla dzieci młodszych.

 • W piwnicy mieści się szatnia, która składa się z dwóch części. W części przeznaczonej dla klas 0-II znajdują się drewniane otwarte szafeczki na odzież i obuwie, a w części przeznaczonej dla klas III-VI znajdują się szafki metalowe – zamykane.

 • W piwnicy znajduje się także całe zaplecze gospodarcze szkoły, a w nim kotłownia, dwa magazyny żywieniowe, magazyn „rzeczy różnych”, archiwum i mały warsztat naprawczy.

 

Budynek „bis”

Od 1 września 2015r. zaplecze szkolne powiększyło się o dodatkowy budynek.   Jest to  piętrowy budynek o powierzchni 877,38 m2 przeznaczony dla dzieci młodszych. Zlokalizowany jest on przy ulicy Sienkiewicza 27 , dokładnie naprzeciwko budynku głównego.

 • Na piętrze  budynku znajduje się 5 klas. Dwie klasy drugie i trzy klasy pierwsze. Tutaj też znajduje się gabinet psychologiczno –pedagogiczny.

 • Parter zajmuje pięć klas pierwszych. Natomiast w piwnicy znajduje się świetlica, pokój nauczycielski i pracownia komputerowa. Tutaj także znajdują się szatnie i pomieszczenie socjalne dla pracowników szkoły.

 • Tuż obok naszego nowego budynku znajdują się trzy duże hale sportowe, w których prowadzone są zajęcia  wychowania fizycznego

~~~

Z roku na rok  szkoła zmienia swoje oblicze. Większość sal lekcyjnych, sala gimnastyczna, przebieralnie, pomieszczenia biurowe, szatnie i korytarze zostały odnowione. Przebudowana i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych została łazienka na parterze. Klatki schodowe między drugim i pierwszym piętrem zostały zabudowane kolorowymi ekranami w celu podniesienia bezpieczeństwa dzieci, a także ze względów estetycznych. Wszystkie sale lekcyjne zostały wyposażone w nowe meble.

~~~

Sale, w których uczą się dzieci z klas I-III, zostały dostosowane zgodnie z wytycznymi MEN. Podzielone są na dwie części: pierwszą dydaktyczną – wyposażoną w tablicę i stoliki z krzesłami, drugą – posiadającą dywaniki, wykładziny lub miękkie poduszki do siedzenia, na których dzieci mogą się bawić i odpoczywać. Dzieci mają półeczki, na których mogą zostawiać książki i przybory. W salach znajdują się komputery z dostępem do Internetu, sprzęt audiowizualny ( tablice interaktywne lub telewizory, radiomagnetofony), pomoce dydaktyczne, gry i zabawki. Od września 2013r. notebooki , które tworzyły tzw. mobilną pracownię komputerową ,zostały ustawione w stacjonarnej pracowni komputerowej, przez co zajęcia komputerowe w klasach młodszych będą bardziej efektywne. Dzięki pozyskanym środkom unijnym w ramach akcji Radosna Szkoła oraz wsparciu organu prowadzącego udało się wyposażyć salę zabaw i zbudować drugi plac zabaw dla dzieci.

~~~

Uczniowie klas IV-VI uczą się w dziesięciu salach lekcyjnych. Posiadamy  pracownię muzyczno-plastyczną, komputerową, przyrodniczą. W pozostałych salach odbywają się zajęcia z różnych przedmiotów. Sale wyposażone są w komputery z dostępem do Internetu i w tablice interaktywne.  Szkołę ciągle wyposażamy w nowy sprzęt multimedialny.  W tej chwili posiadamy  łącznie  15 zestawów  interaktywnych (tablica + rzutnik).