Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1399834
  • Do końca roku: 345 dni
  • Do wakacji: 156 dni

Kalendarium

Środa, 2021-01-20

Imieniny: Fabioli, Miły

Jesteś tutaj: Start / Newsy sportowe SP 2

Newsy sportowe SP 2

 

Artykuły

III Turniej Dwóch Ogni o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Józefowie

2018-04-09
26.03.2018 r. już po raz 3 odbył się coroczny turniej dwóch ogni klas 4, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Tym razem na zaproszenie organizatorki p. Anety Szymczak przybyły Szkoła Podstawowa nr 1 w Józefowie, Szkoła Podstawowa w Czaplinku oraz MOS "Jędruś" z Józefowa. Zawodnicy grali systemem "każdy z każdym" w czasie 2x10min. Rywalizacja w tym roku była bardzo wyrównana, wszyscy uczestnicy walczyli zaciekle. Każda drużyna została nagrodzona i wróciła do swojej placówki z pucharem i dyplomem.
Wyniki tegorocznych sportowych zmagań przedstawiały się następująco:
1 miejsce SP1 Józefów
2 miejsce SP Czaplinek
3 miejsce SP2 Józefów
4 miejsce MOS "Jędruś"
 
Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i gratulujemy sukcesów.
Czytaj więcej o: III Turniej Dwóch Ogni o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Józefowie

Mamy złoto!

2018-03-15

ZŁOTO NA MIĘDZYPOWIATACH

Nasze szkolne zwyciężczynie powiatu otwockiego w tenisie stołowym (Magda Oklesińska i Ola Rendaszka) w piątek 09.03.2018 reprezentowały  szkołę na  międzypowiatach w Serocku. Dziewczęta rywalizowały z 4 drużynami z innych powiatów. Nie miały równych sobie przeciwniczek. Wszystkie mecze przeszły jak burza z wynikiem 3:0. Z tak ogromnym osiągnięciem jakim jest wywalczenie pierwszego miejsca w zawodach międzypowiatowych dziewczęta na pewno przejdą do historii  naszej szkoły. Kolejny etap czyli finał wojewódzki już niebawem przed dziewczętami. Oczywiście trzymamy kciuki.

 Brawo dziewczęta -jesteśmy z Was bardzo dumni:) 

A.S.

Czytaj więcej o: Mamy złoto!

ZŁOTO I BRĄZ NASZYCH TENISITÓW STOŁOWYCH

2018-02-20

Już kolejny raz reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w powiatowych rozgrywkach tenisa stołowego, które każdego roku odbywają się w Wiązownie. Dyscyplina ta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, w związku z tym nasi zawodnicy mieli do pokonania kilka drużyn. Dziewczęta przeszły mecze grupowe jak burza, w kolejnym etapie półfinałowym i finałowym również nie miały sobie równych.  Chłopcy mieli do pokonania więcej drużyn ale nie dawali za wygraną.  W pocie czoła, czas wynikiem na przewagi punktowe wygrywali kolejne mecze.

Ostatecznie chłopcy w składzie:
Hubert Mucha, Wiktor Szyszkowski i Igor Kuźnia 
po pokonaniu najtrudniejszych przeciwników
wywalczyli 3 miejsce.

Dziewczęta powtórzyły zeszłoroczny sukces zajmując
1 miejsce w powiecie.

Dziewczęta w składzie: Magda Oklesińska i Ola Rendaszka w połowie marca będą kolejny raz reprezentowały powiat otwocki w tej dyscyplinie. Trzymamy kciuki i dziękujemy za tak wspaniałą formę i reprezentowanie naszej szkoły.

Czytaj więcej o: ZŁOTO I BRĄZ NASZYCH TENISITÓW STOŁOWYCH

Biegi przełajowe 2017

2017-10-17

We wrześniu 2017 r. zgodnie z harmonogramem Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się indywidualne powiatowe biegi przełajowe. Nasza szkoła wystawiła w tych zawodach 10 uczniów klas V i VI. Najlepiej zaprezentował się Adam Lewtakowski zajmując 2 miejsce i uzyskując awans do kolejnego rejonowego etapu. Pozostali uczniowie również pokazali  się z bardzo dobrej strony. Pomimo niesprzyjającej aury w biegach wystartowali również: Lena Moraczyńska, Ludwik Moraczyński, Agata Popis, Łucja Popis, Natalia Kozłowska,  Karol Pawłowski, Szymon Krzywda, Kamil Patejko,.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Czytaj więcej o: Biegi przełajowe 2017

DZIEŃ SPORTU

2017-06-18

Już kolejny raz w naszej szkole na początku czerwca odbył się piknik. Tegoroczny był pod hasłem „JESTEM BEZPIECZNY”. 

Impreza, tradycyjnie łączyła występy artystyczne dzieci, stoiska klasowe tematycznie związane z hasłem przewodnim pikniku i świetną zabawę.

Uczniowie dużo wcześniej przed tym wydarzeniem losowali hasła, które nawiązywały do tematu przewodniego - bezpieczeństwa. Było więc bezpieczeństwo w sporcie, w Internecie, policja, pierwsza pomoc, bezpieczeństwo w lesie i wiele wiele innych.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jeśli chciał, brał udział w grze terenowej - bezpieczne wakacje, inny mógł rozwiązywać quizy na temat policji i bezpieczeństwa (w tym rej wodziła „AKADEMIA POLICYJNA” prowadzona przez klasę Va), a jeszcze inny nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Zainteresowani mogli obejrzeć od środku radiowóz policyjny lub podziwiać umundurowanie policjantów. Dzieci chętnie korzystały z też „dmuchańców” i trampolin, bo atrakcji było bez liku. A na zgłodniałych i łasuchów czekało wiele smakołyków przygotowanych przez rodziców.

Każdy przybyły mógł odpocząć, rozkoszując się podziwianiem tańczących i śpiewających na scenie dzieci. 

Czytaj więcej o: DZIEŃ SPORTU

Gwiazdy tenisa stołowego

2017-04-22
Magdalena Oklesińska i Aleksandra Rendaszka
to nasze szkolne gwiazdy tenisa stołowego.
 
Od kilku lat trenują tę dyscyplinę i w marcu miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w drużynowych mistrzostwach powiatu otwockiego w Wiązownie. Powiat przemknęły pokonując pozostałe 6 drużyn. Mimo że każdego przeciwnika należy traktować z szacunkiem, z klasą i bez większych problemów triumfowały zgarniając największy puchar z 1 miejscem. Ta wygrana otworzyła furtkę do kolejnego etapu. 11 kwietnia 2017r. jako pierwsza drużyna dziewczęta reprezentowały powiat otwocki na międzypowiatowych (rejonowych) zawodach tenisa stołowego w Serocku. Na mistrzostwach stawiło się 5 drużyn z 5 różnych powiatów. System rozgrywek każdy z każdym pozwolił naszym zawodniczkom zmierzyć się z każdą startującą drużyną. Przez wszystkie mecze przeszły jak burza zaliczając jedyną porażkę z dziewczynami z powiatu piaseczyńskiego. Ostatecznie nasze gwiazdy wywalczyły 2 miejsce co dało im historyczny sukces udziału w zawodach wojewódzkich. Ola i Magda jeszcze nie powiedziały ostatniego zdania w temacie tenisa stołowego. Wszyscy trzymajmy kciuki 13.05.2017 r. gdzie w Ostrołęce nasze zawodniczki będą walczyły w finale województwa mazowieckiego.
 
Serdecznie dziękujemy.
Dziewczynki,jesteście wielkie:)
Czytaj więcej o: Gwiazdy tenisa stołowego

Dziewczęta z SP2 Józefów mistrzyniami powiatu otwockiego w tenisie stołowym

2017-04-02

W miniony wtorek 28.03.2017r. drużyna dziewcząt i chłopców z naszej szkoły wzięła udział w mistrzostwach powiatu otwockiego szkół podstawowych w tenisie stołowym. Zawody odbywały się w Wiązownie. Dziewczęta rywalizowały z 6 innymi szkołami, chłopcy z 7 . Wśród wszystkich szkół walczących o zwycięstwo to nasze dziewczęta w składzie: Magda Oklesińska  i Ola Rendasza okazały się najlepsze. Chłopcy walczyli równie dzielnie ale mieli mocniejszych przeciwników. W meczu o 3 miejsce trafili również na Karczew, który okazał się trochę lepszy. Chłopcy w składzie: Mucha Hubert, Wiktor Szyszkowski i Tomek Nowicki ostatecznie wywalczyli 4 miejsce.

Dziewczęta zdobywając 1 miejsce będą reprezentowały powiat otwocki w zawodach rejonowych, które odbędą się 11.04.2017r. w Serocku.

 Brawo, jesteśmy z Was bardzo dumni :)  

A.S.

Czytaj więcej o: Dziewczęta z SP2 Józefów mistrzyniami powiatu otwockiego w tenisie stołowym

II TURNIEJ DWÓCH OGNI O PUCHAR DYREKTORA SP 2 JÓZEFÓW

2017-04-02

Już po raz drugi nasza szkoła gościła zaprzyjaźnione szkoły w dniu 30.03.2017r. na II turnieju dwóch ogni o puchar dyrektora SP2 Józefów. Wśród zaproszonych szkół były: SP1 Józefów, SP Sobienie Jeziory, SP Sobiekursk, SP Czaplinek i Ośrodek „Jędruś”.

Na wstępie Pani wicedyrektor Danuta Ćwiek serdecznie powitała wszystkich i życzyła im dobrej zabawy. Wszyscy zawodnicy  popisali się swoimi umiejętnościami i zaangażowaniem w grę.  

Czytaj więcej o: II TURNIEJ DWÓCH OGNI O PUCHAR DYREKTORA SP 2 JÓZEFÓW

WYJAZD NA LODOWISKO

2017-01-30

W styczniu grupa dziewcząt z klas 5b i 6a w wzięła udział w akcji Zimowy Narodowy w Warszawie. Dziewczęta uczestniczyły w zajęciach na lodowisku.

 Celem wyjazdu było:

- wszechstronne doskonalenie sprawności fizycznej

- propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego

- nauka i doskonalenie indywidualnych umiejętności jazdy na łyżwach poprzez gry, zabawy i ćwiczenia

- rozwijanie indywidualnych zainteresowań oraz zamiłowań

- pokonywanie własnych słabości oraz lęków, rozwijanie wytrwałości w dążeniu do celu

- hartowanie i uodpornienie organizmu

- utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lodowisku

Cele wyjazdu zostały zrealizowane. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach na lodowisku. Dodatkowo była to doskonała okazja do osobistego zapoznania się z jedną z dyscyplin  Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Większość dziewczynek przekonała się, że jest to trudna dyscyplina sportowa ale sprawiająca ogromną przyjemność.

Czytaj więcej o: WYJAZD NA LODOWISKO

WYJAZD NA ŚCIANKĘ WSPINACZKOWĄ

2016-12-19

Liczna grupa dzieci (40 osób) uczestniczyła 15.12.2017r. w wycieczce - nagrodzie na ściankę wspinaczkową do Warszawy. Wyjazd zorganizowała p. Aneta Szymczak dla uczniów, którzy aktywnie biorą udział we wszelkich dodatkowych zajęciach sportowych organizowanych na terenie naszej szkoły: zajęciach SKS (sportowe gry zespołowe), zajęciach tanecznych, ogólnych zajęciach sportowych oraz dla dzieci, które reprezentują szkołę w zawodach sportowych.

Uczniowie wrócili zadowoleni, gdyż mogli wziąć udział w innym rodzaju aktywnego sposobu spędzenia czasu wolnego. Wspinając się na różne poziomy wysokości dostrzegalny był u nich strach przed podjętym wyzwaniem ale i duma z pokonania własnych słabości. Poza wspinaczką pod okiem wykwalifikowanych instruktorów uczniowie huśtali się na wahadle oraz korzystali z dodatkowych sportowych atrakcji w okresie oczekiwania na swoją kolej. Dzieci oceniły wycieczkę za bardzo udaną i godną powtórzenia.

Czytaj więcej o: WYJAZD NA ŚCIANKĘ WSPINACZKOWĄ


Przejdź do góry