KidSpeak

Projekt KidSpeak

Od czerwca 2015r. nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie organizowanym przez pozarządową organizację non-profit AIESEC (International Association of Students in Economic and Commercial Sciences) o nazwie KidSpeak. Projekt ten umożliwia przyjęcie studentów całego świata na praktyki do naszej placówki. Podczas organizowanych przez nich zajęć uczniowie maja szansę poznać kulturę krajów, z których pochodzą  wolontariusze oraz uczestniczyć w lekcjach prowadzonych wyłącznie w języku angielskim. To wszystko daje im możliwość sprawdzenia samych siebie, swoich umiejętności językowych i wiedzy o świecie.

Głównym koordynatorem projektu jest p. Marta Czajka, a pozostali nauczyciele języka angielskiego wspomagają działania organizacyjne.

Pierwsza wizyta,  czerwiec 2015

W dniach 8 - 12 czerwca w ramach projektu KidSpeak gościliśmy w naszej szkole Jasmeenę i Calvina. Wolontariusze prowadzili lekcje języka angielskiego z uczniami, opowiadali o swoich krajach – Kanadzie i Hong Kongu. Mimo, iż czasami język sprawiał nam problemy, staraliśmy się z całych sił czynnie uczestniczyć w lekcjach.

Jasmeena opowiedziała nam o dniu świstaka, zorzy polarnej. Bardzo podobała nam się CN Tower, ze szklaną windą na szczyt i szklanymi podłogami w restauracji na samej górze. Jakiż cudowny musi być widok z tego trzeciego co do wielkości budynku na świecie. A maraton wbiegania na szczyt po schodach na tą wieżę…? Tylko najwytrwalsi dadzą radę.

Dowiedzieliśmy się co się je w Kanadzie, a także jakie zwierzęta tam żyją. Jasmeena pokazała nam również dolary kanadyjskie. Banknoty zrobiły na nas ogromne wrażenie, gdyż były zrobione z plastiku, czyli odporne na pranie ;)

Równie ciekawe były lekcje prowadzone przez Calvina. Część grup zgłębiała tajniki pisania i czytania po chińsku, a część dowiedziała się więcej o naturze i kulturze Hong Kongu.

Naszym dzieciom bardzo się spodobał pomysł dodatkowych 5-10 dni wolnych od szkoły z powodu występowania tajfunów. Zainteresował nas też problem występowania dużej ilości małp i sposoby radzenia sobie z nimi. Niektórzy mieli okazję przymierzyć oryginalny tradycyjny chiński strój męski.

Artykuły