Face to Face With the World

PRZYGODA I NAUKA W JEDNYM

ORGANIZACJA FACE TO FACE WITH THE WORLD

• Projekt Face to Face with the World jest międzynarodową organizacją szkół z całego świata realizującą program edukacyjno-humanitarny.
  • Program ten jest skierowany do wszystkich placówek oświatowych w Polsce i ma on na celu pomoc w nawiązaniu kontaktów oraz prowadzeniu zajęć edukacyjnych online wspólnie z instytucjami społecznymi m.in. z Afryki. Nasza szkoła współpracuje z sierocińcem Rosemary Child Love z Ugandy.

CEL PROJEKTU:

• Pokazanie jak wojna, ubóstwo czy brak dostępu do edukacji wpływa na życie dzieci na świecie.
  • Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego
  • uwrażliwienie na problemy i sytuację życiową innych
  • wzajemne poznawanie kultury
  • nawiązywanie przyjaźni, poszanowanie pokoju i szacunku do drugiego człowieka
  •  nauka języka obcego, obsługi komputera oraz najnowszych aplikacji

NASZE DZIAŁANIA W I SEMESTRZE 2019/2020

• W I semestrze uczniowie mieli okazję rozmawiać on-line z dziećmi z sierocińca Rosemary Child Love z Ugandy. Zbiórka darów zorganizowana w szkole była właśnie dla tych dzieci.
  • Dotychczas łączyliśmy się z Ugandą podczas regularnych lekcji języka angielskiego pod  nadzorem Pani Katarzyny Popławskiej- nauczycielki języka angielskiego.  Poruszane tematy były dostosowane do omawianego tematu w szkole. Dzieci bardzo chętnie prezentowały też piosenki i tańce.

NASZE SPOTKANIA W II SEMESTRZE 2019/2020

• Po zamknięciu szkół 26.03.2020 wznowiliśmy projekt, jednak już na innych zasadach. Rozmowy on-line nie są już obligatoryjne. W projekcie biorą udział ochotnicy, a rozmowy grupowe prowadzone są z domu.

KORZYŚCI DLA DZIECI NASZEJ SZKOŁY I SIEROCIŃCA:

• Do projektu zgłosili się uczniowie ciekawi świata, lubiący wyzwania, chcący przełamać barierę językową w domowym zaciszu. Traktujemy nasze spotkania jako super przygodę.
  • Dla dzieci z sierocińca każda rozmowa przynosi nadzieję, daje dużo radości. Dzieci wyczekują rozmów z nami.  Spotkania z naszymi uczniami sprawiają, że dzieci z sierocińca czują się ważne i zauważone.

Osoby zainteresowane działaniami organizacji Face to Face With the World odsyłam na stronę na Facebooku, gdzie członkowie projektu dzielą się wrażeniami z każdej przeprowadzonej akcji humanitarnej oraz z lekcji online.

Zachęcamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z naszych lekcji.