Przydatne adresy stron w przypadku sytuacji kryzysowych

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych ?

Telefony i adresy pomocowe:

800 70 2222

Centrum Wsparcia - bezpłatny telefon dla osób w kryzysie czynny 24h / dobę 7 dni w tygodniu (także w święta)
Centrum Wsparcia udziela porad dla dzieci, młodzieży i osobom dorosłym.

Centrum posiada stronę internetową
www.liniawsparcia.pl, na której, poza psychologami dyżurującymi pod telefonem wsparcia, umieszczono informację o dyżurach specjalistów:
- psychiatry
- prawnika
- pracownika socjalnego

Można też porozmawiać przez czat internetowy, wysłać wiadomość e-mail  oraz znaleźć informacje o instytucjach pomocowych.
Wiadomość e-mail można wysłać przez formularz kontaktowy dostępny na stronie lub na adres e-mail:
porady@liniawsparcia.pl

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych

Można dzwonić codziennie, w godzinach 14:00 - 22:00 (od poniedziałku do niedzieli, z wyjątkiem dni świątecznych)

Telefon dostępny jest dla osób, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem, udziela pomocy osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu
oraz bliskim osób w kryzysie.
www -
strona internetowa telefonu.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.

Można dzwonić codziennie, w godzinach 12:00 - 02:00 (do 2-giej w nocy dnia następnego)

Ze strony www można też (po zalogowaniu) wysłać e-mail do specjalisty.

Masz problem i szukasz osoby, do której możesz się z nim zwrócić? Czujesz się samotny, potrzebujesz wsparcia i rozmowy z życzliwą osobą? Zadzwoń lub napisz wiadomość. Kontaktować mogą się też osoby niepokojące się o swoich bliskich, przyjaciół, znajomych, rodzice, nauczyciele, pedagodzy.

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka

Można dzwonić:
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:15 - 20:00

Pod numer Dziecięcego Telefonu Zaufania mogą również dzwonić osoby dorosłe, by zgłosić problemy dzieci.
Strona www telefonu.

800 108 108
 Bezpłatny telefon wsparcia dla osób po stracie bliskich (będących w żałobie) Fundacji "Nagle Sami"

Można dzwonić:
od poniedziałku do piątku
w godzinach 14:00 - 20:00

Linia adresowana jest do wszystkich osób w żałobie, które potrzebują pomocy. Dzwoniący mogą anonimowo porozmawiać o swojej sytuacji, otrzymać wsparcie czy zasięgnąć porady. Dyżury w Telefonie Wsparcia pełnią psychologowie i przeszkoleni studenci ostatnich lat psychologii.
Strona www telefonu.