Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1399904
  • Do końca roku: 344 dni
  • Do wakacji: 155 dni

Kalendarium

Czwartek, 2021-01-21

Imieniny: Agnieszki, Jarosława

Młodzież poznaje Europę

Artykuły

Relacja z wymiany polsko - czeskiej

2019-05-19

W dniach od 12 do 17.05. 2019 w naszej szkole gościliśmy 10 uczniów i 2 nauczycielki
z Czech. Dzieci z Czech i z Polski uczestniczyły w lekcjach, całodziennej wycieczce do Kazimierza Dolnego, zwiedziły Stadion Narodowy, a także wzięły udział
w warsztatach ceramiki w pracowni Bolesławiec. Cała grupa uczestnicząca w wymianie brała udział w zajęciach sportowych oraz tanecznych. Czesi spędzali czas wolny z rodzinami polskimi. Za dwa tygodnie wybieramy się do Česka Třebová z rewizytą.

Czytaj więcej o: Relacja z wymiany polsko - czeskiej

Relacja z pobytu

2019-06-17

W dniach od 2 do 7.06. 2019 10 naszych uczniów oraz 2 nauczycieli udało się z rewizytą do Česka Třebová. Podczas tych kilku dni uczniowie uczestniczyli w lekcjach, brali udział w zajęciach plastycznych, zajęciach sportowych, a także w warsztatach tkackich w miejscowości Usti nad Orlici. Mieli również okazję zwiedzić remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Retovej, hipodrom w Pardubicach oraz Pragę. Polscy uczniowie spędzali czas wolny z rodzinami czeskimi.

Czytaj więcej o: Relacja z pobytu

Wyjazd do Czech

2018-06-17

Do Českiej Třebovy przyjechaliśmy w sobotę (2.06) wieczorem. Wszyscy nie mogliśmy się doczekać, aż zobaczymy naszych czeskich kolegów ponownie. 

W niedzielę mieliśmy cały dzień na zapoznanie się z rodzinami. Każdy spędził go inaczej - jedni byli na basenie, inni zwiedzali okoliczne zabytki, a kolejni po prostu wybrali się na spacer zobaczyć okolicę.

Poniedziałek zaczęliśmy dwoma lekcjami w czeskiej szkole, a później zostaliśmy oficjalnie powitani poczęstunkiem. Potem robiliśmy aniołki i ważki z drucików na zajęciach manualnych - było to dość skomplikowane, jednak z pomocą pań nauczycielek wszyscy daliśmy radę. Potem przyszedł czas na judo - zobaczyliśmy, jak wygląda trening młodego judoka i sami próbowaliśmy różnych chwytów. Obejrzeliśmy też mały pokaz walki. Po zajęciach panie nauczycielki zabrały nas na lody.

Czytaj więcej o: Wyjazd do Czech

Młodzież poznaje Europę

2018-05-01

To już trzeci raz, kiedy do naszej szkoły przyjechały dzieciaki z zaprzyjaźnionej szkoły z Czeskiej Trzebowy, a nasze jadą do Czech w ramach józefowskiego stypendium Młodzież Poznaje Europę.  W tym roku odwiedziło nas 11 uczniów z dwiema nauczycielkami. Z założenia projektu wymiany wynika, że uczniowie mieszkają u swoich kolegów, natomiast nauczyciele goszczą nauczycieli. Program pobytu został tak zaplanowany, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, nikt się nie nudził i każdy wrócił do domu pełen pozytywnych wrażeń o Polsce, Józefowie i naszej szkole.

Czytaj więcej o: Młodzież poznaje Europę

"Młodzież poznaje Europę"

2017-05-24
W dniach 15.05 - 20.05.2017 gościliśmy w naszej szkole dziesięciu uczniów oraz dwie nauczycielki z Czech w ramach programu "Młodzież poznaje Europę". Program naszej wymiany był wypełniony najróżniejszymi atrakcjami, które wywołały mnóstwo wrażeń i przyniosły wiele radości. Celem naszych działań było poznanie pięknych zakątków Polski, podniesienie sprawności językowych, nawiązanie bliższych znajomości z Czeskimi uczniami oraz upowszechnianie form aktywnego wypoczynku. W ciągu tych kilku dni zwiedziliśmy Józefów, Łódź oraz Warszawę, wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych,filmowych, czekoladowych oraz tanecznych.
Z racji pięknej pogody, która towarzyszyła nam przez cały tydzień, spędziliśmy również sporo czasu na świeżym powietrzu spacerując po parku Ujazdowskim oraz ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej. Świetnie bawiliśmy się podczas zawodów sportowych zorganizowanych na szkolnym boisku. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, rodzicom za wspaniałą współpracę, a nauczycielom za przygotowanie dodatkowych zajęć na terenie szkoły. Zachęcamy do obejrzenia relacji zdjęciowej.
Czytaj więcej o: "Młodzież poznaje Europę"

Wyjazd do Czech II

2017-05-03
"W ramach projektu "Młodzież poznaje Europę" grupa uczniów naszej szkoły wyjechała na 6 dni do Czech.
Uczestnicy wycieczki zostali zakwaterowani u rodzin Czeskich, z którymi spędzali wolny czas i dzielili posiłki.
Od rana do południa uczniowie przebywali w Szkole Podstawowej w Česká Třebová, gdzie uczestniczyli w lekcjach, grali w tenisa stołowego,hokeja, ćwiczyli jogę, wzięli udział w warsztatach plastycznych oraz we wspólnym gotowaniu dań czeskich i polskich. Wszyscy uczestnicy wymiany zwiedzali miasto Česká Třebová, Litomysl oraz Pragę. Nasza grupa została również zaproszona na spotkanie ze strażakiem. Uczniowie mieli szansę poznać kulturę i zwyczaje czeskie oraz wykorzystać znajomość języka
angielskiego w autentycznych sytuacjach. Wyjazd dla wszystkich uczestników był świetną przygodą! Teraz odliczamy dni do przyjazdu Czeskich uczniów do Polski. "
Czytaj więcej o: Wyjazd do Czech II

Relacja z wyjazdu do Czech

2016-05-07

To nasze pierwsze doświadczenie w realizacji józefowskiego projektu Młodzież poznaje Europę. Nawiązaliśmy kontakt ze szkołą podstawową w Czeskiej Trebovie (Zakladni Skola, Nadrazni ulice ), która także szukała możliwości wymiany uczniów z inną europejską szkołą.

Już od września przygotowywaliśmy się do tego wyjazdu. Dziesiątka uczniów z klas piątych i szóstych - pięć dziewczynek  i pięciu chłopców, dzięki Internetowi poznała swoich czeskich kolegów i nawiązała z nimi kontakt.

Wyruszyliśmy pociągiem do Czech 18 kwietnia. Z walizkami pełnymi prezentów i gadżetów związanych z naszym miastem i szkołą. I z dużą ciekawością – jak to będzie? Czy uda nam się dogadać po angielsku? A co, jeśli nie?

Czytaj więcej o: Relacja z wyjazdu do Czech


Przejdź do góry