Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1399871
  • Do końca roku: 345 dni
  • Do wakacji: 156 dni

Kalendarium

Środa, 2021-01-20

Imieniny: Fabioli, Miły

Erasmus + (Animal Integration In The Educational Programme)

 więcej informacji o projekcie na stronie:

 https://www.facebook.com/zoroanimalintegration9/ 

 

Artykuły

Chorwacja

2017-10-12

Nasze ostatnie spotkanie projektowe odbyło się w pięknej Chorwacji, w miejscowości Vukowar, leżącej na granicy z Serbią, nad Dunajem. Szkoła, z którą współpracujemy, to szkoła specjalna, usytuowana w dwóch budynkach. W jednym z nich uczą się tylko dzieci autystyczne, które pracują w trzyosobowych lub mniejszych zespołach, realizując indywidualne programy edukacyjno- terapeutyczne. W drugim budynku uczą się dzieci z różnymi innymi deficytami. 

Czytaj więcej o: Chorwacja

W Rumunii

2017-10-12

Z kolejną erasmusową wyprawą wyruszyliśmy do  Rumunii.  Szkoła, z która współpracujemy w projekcie mieści się w małej podkarpackiej wiosce Asau. Miejsce to jest nam znane, gdyż szkoła w Asau już z nami współpracowała w jednym poprzednich projektów Comenius. Miło było po ośmiu latach znowu tam zawitać, popatrzeć co się zmieniło a co pozostało jak dawniej. 

Czytaj więcej o: W Rumunii

Z wizytą na Węgrzech

2017-09-28

Czwarte spotkanie projektowe odbyło się w październiku w Turcji.  Jednak nikt z naszej szkoły w nim nie uczestniczył, ze względu na niepokojące informacje dotyczące sytuacji politycznej i bezpieczeństwa w tym kraju.

Natomiast na Węgry, gdzie miało miejsce kolejne spotkanie wybrały się trzy osoby. 

Czytaj więcej o: Z wizytą na Węgrzech

Niezwykła wycieczka

2015-12-06

2 grudnia 2015r. nasza klasa 5e była na spotkaniu z weterynarzem w klinice weterynaryjnej „Radość” w Radości. Wycieczka odbyła się w ramach programu Erasmus+.

Pani pokazywała nam klinikę i jej miejsce pracy. Oprowadziła nas po gabinetach, w których były różne plastikowe kości psów. Pokazała nam również salę operacyjną, urządzenia do USG, do robienia zdjęć rentgenowskich psów i kotów oraz małego, czarno-białego kotka, którego nazwano Lumpek. Został znaleziony w lesie,  przymarznięty do liści. Bardzo nam się zrobiło żal jego i tych wszystkich zwierząt, których nie udało się uratować.

Następnie wysłuchaliśmy opowiadań o przypadkach chorób. Zadawaliśmy pytania dotyczące naszych pupili i ich zachowania, dzięki temu dowiedzieliśmy się jak się nimi lepiej opiekować. Po prelekcji, dwie osoby postanowiły wybrać zawód weterynarza.

Wycieczka była fantastyczna i nauczyła nas, że zwierzęta to nie zabawki ale przyjaciele na całe życie.

M. Kondej, M. Jacak z klasy 5e

 

Czytaj więcej o: Niezwykła wycieczka

Wycieczka klasy 5e

2016-03-30

10 marca byliśmy w Centrum Rehabilitacji TPD „Helenów” (ośrodek dla dzieci). Pani nam tłumaczyła jak opiekować się zwierzętami. Najbardziej mi się spodobał koń o nazwie Las Vegas. Pozwolono nam  czyścić końskie kopyta i czesać  sierść tych zwierząt szczotką. Konie mają własne siodła i boksy. Miałem też okazje pogłaskać kucyka. Wybudowali tam mini zoo a są tam m.in.: lamy, owce, kozy, kury, króliki.

Piotr Michalik, 5e

Czytaj więcej o: Wycieczka klasy 5e

Żywa lekcja przyrody

2015-11-14

W naszej szkole odbyła się „Żywa lekcja przyrody”, w czasie której prowadzący opowiadał nam o sposobie życia różnych zwierząt.

Na tej niezwykłej lekcji przyrody mogliśmy podziwiać przeróżne, niespotykane okazy takie jak: patyczaki, kameleony, tarantule, straszyki, modliszki, szarańcze oraz gekony. Wybrane gatunki można było kupić i zabrać do domu.

Lekcja żywej przyrody umożliwiła nam bezpośredni kontakt ze zwierzętami (mogliśmy brać je na ręce). To dobry pomysł na przyjemną naukę przyrody. Mieliśmy okazję dowiedzieć się o nietypowych okazach zwierząt.

Lekcję przeprowadzono w bardzo interesujący oraz humorystyczny sposób.

Zofia Żelewska 5b

Czytaj więcej o: Żywa lekcja przyrody

Z wizytą w Technikum Weterynarii

2015-11-29

W czwartek 19 listopada klasa 1E wybrała się do Technikum Weterynarii mieszczącego się w Warszawie, przy ul. Kijowskiej 3. Dzieci zostały serdecznie przyjęte przez panią dyrektor placówki, lek. wet. Martę Pacewicz i młodzież. W czasie zajęć pierwszoklasiści zobaczyli jak wygląda wizyta u weterynarza i pielęgnacja czworonożnego pacjenta. Dzieci uczestniczyły w badaniu psa, mogły posłuchać jego oddechu i bicia serca. Dowiedziały się także jak należy opiekować się królikami i obejrzały pracownie weterynaryjne. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali dużo pytań, na które uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi. Na zakończenie można było bawić się ze zwierzętami, co pierwszakom sprawiło najwięcej radości.

Obejrzyj filmik

https://dysk.onet.pl/multilink/e628e3d6d24bdd6639ff55935f778aadb4604848

 

Czytaj więcej o: Z wizytą w Technikum Weterynarii

Hippoland

2016-03-13

W czwartek 10 marca klasa 1a wybrała się do Stadniny koni HIPPOLAND w Sulejówku. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak należy dbać o konie, co lubią jeść oraz jak mogą one pomagać ludziom, zwłaszcza osobom z niepełnosprawnością. Dowiedziały się, czym jest hipoterapia. Dzieci chętnie uczestniczyły w czesaniu oraz karmieniu koni. Każdy zabrał dla nich jakiś smakołyk- marchewkę, jabłko czy suchy chleb.  

Czytaj więcej o: Hippoland

Tablo i Piróg w naszej szkole

2016-03-19

W poniedziałek 7 marca odwiedzili nas niezwykli goście - alpaki terapeutyczne Tablo i Piróg wraz z opiekunami. W spotkaniu uczestniczyły dwie klasy- 1e i 1f. Podczas zajęć poznaliśmy zwyczaje alpak i ciekawostki dotyczące ich życia. Dowiedzieliśmy się jak należy zachowywać się w obecności tych zwierząt, aby czuły się bezpiecznie. Każde dziecko mogło nakarmić zwierzaki marchewką, przytulić i pogłaskać. W grupach wykonaliśmy korale, które podarowaliśmy alpakom. Z kolorowych chust stworzyliśmy długą smycz i oprowadziliśmy gości po terenie szkoły. Na zakończenie pan Piotr z żoną sprawdzili naszą wiedzę dotyczącą alpak i obdarowali nas pamiątkowymi odznakami. 

FILM

Czytaj więcej o: Tablo i Piróg w naszej szkole

Szkolenie w ramach projektu Erasmus+ Animal Integration in the Education Programme

2016-06-22

Szkolenie praktyczne w ramach projektu Erasmus+ Animal Integration in the Education Programme odbyło się w Irlandii, w ośrodku terapii ELISTA w Abbeyleix. Uczestniczyły w nim zespoły przyszłych terapeutów z 7 państw: Chorwacji, Węgier, Słowenii, Rumunii, Grecji, Turcji i Polski. Naszą szkołę reprezentowały panie Anetta Myszkorowska i Monika Głowala. Szkolenie było prowadzone przez Alison Bush- założycielkę ośrodka i Małgorzatę Zarosę- specjalizującą się w terapii z udziałem psa.

Czytaj więcej o: Szkolenie w ramach projektu Erasmus+ Animal Integration in the Education Programme


Przejdź do góry