English is fun

AUTORKA INNOWACJI – Ewelina Jobda

Innowacja pt. „English is fun” uwzględnia naukę języka angielskiego poprzez zabawę, co wywołuje silną motywację. Uczeń  nie musi z wysiłkiem angażować uwagi, lecz mimowolnie uczy się m. in. nowych słów, prostych wierszyków, rymowanek i piosenek wspartych mimiką i gestem.

Stosowane w trakcie zajęć aktywne metody pracy sprawiają, że to co trudne, staje się łatwe i interesujące. Innowacja wprowadza uczniów w świat gier i zabaw dydaktycznych oraz ruchowych po angielsku, uczy otwartości na inne kultury i rozbudza zainteresowanie nauką języka angielskiego.

NASZE DZIAŁANIA

Prezentujemy zdobytą wiedzę i umiejętności podczas zajęć otwartych dla rodziców i nauczycieli oraz występów okolicznościowych np. podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy też z okazji Dnia Babci i Dziadka. Staramy się bawić po angielsku nie tylko w sali szkolnej, ale również podczas zabaw w terenie.