Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1363090
  • Do końca roku: 62 dni
  • Do wakacji: 238 dni

Kalendarium

Piątek, 2020-10-30

Imieniny: Augustyny, Lukasza

English is fun

 

 

 

 

Artykuły

English is fun

2019-03-21

AUTORKA INNOWACJI – Ewelina Jobda

 Innowacja pt. „English is fun” uwzględnia naukę języka angielskiego poprzez zabawę, co wywołuje silną motywację. Uczeń  nie musi z wysiłkiem angażować uwagi, lecz mimowolnie uczy się m. in. nowych słów, prostych wierszyków, rymowanek i piosenek wspartych mimiką i gestem.

Stosowane w trakcie zajęć aktywne metody pracy sprawiają, że to co trudne, staje się łatwe i interesujące. Innowacja wprowadza uczniów w świat gier i zabaw dydaktycznych oraz ruchowych po angielsku, uczy otwartości na inne kultury i rozbudza zainteresowanie nauką języka angielskiego.

NASZE DZIAŁANIA

Prezentujemy zdobytą wiedzę i umiejętności podczas zajęć otwartych dla rodziców i nauczycieli oraz występów okolicznościowych np. podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy też z okazji Dnia Babci i Dziadka. Staramy się bawić po angielsku nie tylko w sali szkolnej, ale również podczas zabaw w terenie.  

Czytaj więcej o: English is fun

Dzień Św. Patryka

2019-03-21

Dzień Św. Patryka

Podczas cyklu zajęć poznawaliśmy najważniejsze symbole związane z tym świętem, wykonaliśmy prace plastyczne, a także obejrzeliśmy krótki filmik opowiadający historię Św. Patryka. Mogliśmy zobaczyć jak to Święto obchodzone jest w Irlandii i w innych krajach, gdzie Irlandczycy kultywują tę tradycję, np. organizowanie parad, przebieranie się. Poznaliśmy piosenkę
o irlandzkim skrzacie (Leprechaun), a także mogliśmy zagrać w grę planszową oraz bawić się wspólnie podczas gier drużynowych. Zrobiliśmy sobie również pamiątkowe zdjęcia w „Fotobudce z okazji Dnia Św. Patryka”, którą zorganizowaliśmy w naszej szkole.

Szczególnie jeden symbol bardzo nam się spodobał, a mianowicie- tęcza. Dlatego też nauczyliśmy się piosenki o tęczy i tańca ze wstążkami z bibuły, a także wykonaliśmy tęczowy eksperyment. Teraz na pewno już wszyscy pamiętają kolejność kolorów w tęczy bezbłędnie!

Czytaj więcej o: Dzień Św. Patryka

Ekologia

2019-03-21

Ekologia

Mieliśmy okazję wystąpić 9 marca 2019r. na Koncercie Ekologicznym przy Urzędzie Miasta w Józefowie z ekologiczną piosenką po angielsku „Our Earth” i po polsku „Moja planeta”. Niestraszna była nam kapryśna, marcowa pogoda!

Czytaj więcej o: Ekologia


Przejdź do góry