Play and learn with English

Innowacja programowo- metodyczna realizowana w roku szkolnym 2019/2020 dla uczniów klasy 1a.

AUTORKA INNOWACJI Ewelina Sadowska

Innowacja pt. „Play and learn with English” uwzględnia naukę języka angielskiego poprzez zabawę, co wywołuje silną motywację. Uczeń  nie musi z wysiłkiem angażować uwagi, lecz mimowolnie uczy się m. in. nowych słów, prostych wierszyków, rymowanek i piosenek wspartych mimiką i gestem.

Stosowane w trakcie zajęć aktywne metody pracy sprawiają, że to co trudne, staje się łatwe
i interesujące. Innowacja wprowadza uczniów w świat gier i zabaw dydaktycznych oraz ruchowych po angielsku. Dzieci poznają kulturę krajów anglojęzycznych oraz rozwijają zainteresowanie nauką języków obcych.

NASZE DZIAŁANIA

Rozwijamy swoje zainteresowania oraz umiejętności podczas różnych zajęć oraz poprzez organizowane wystawy czy wydarzenia w klasie i w szkole, np. z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych czy Dnia Pluszowego Misia.

Oto lekcja z okazji Dnia Pluszowego Misia. Podczas zajęć śpiewająco przypominaliśmy sobie części twarzy z udziałem naszych misiów oraz poznawaliśmy ich ulubione kolory. Liczyliśmy wszystkie przyniesione misie i próbowaliśmy oszacować, ile misiów zmieści się w wielkim pudełku. Zagraliśmy też w misiową grę. Sami zobaczcie!