Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1399862
  • Do końca roku: 345 dni
  • Do wakacji: 156 dni

Kalendarium

Środa, 2021-01-20

Imieniny: Fabioli, Miły

PROJEKT COMENIUS 2010 - 2012

W lutym 2010 r. złożyliśmy wniosek do Polskiej Agencji Narodowej o rozpoczęcie nowego programu Comenius - Uczenie się przez całe życie. Nowy projekt przygotowaliśmy przy współpracy ze szkołą w Rumunii, znaną nam z poprzedniego projektu oraz z nowymi partnerami - szkołami z Włoch, Bułgarii, Niemiec, Irlandii i Turcji. Tytuł projektu to "Knowing you, knowing me through toys and games". Chcemy podczas jego realizacji poznawać naszą wspólną historię poprzez gry, zabawy i zabawki - nasze, naszych rodziców i dziadków. Chcemy zbadać jak wygląda i wyglądało dzieciństwo w naszych krajach i jaki to ma wpływ na nas teraz. Ciekawe, prawda!

Polska Agencja Narodowa zaakceptowała nasz projekt! Niestety agencje w Niemczech, Rumunii  i Bułgarii nie zaakceptowały projektów naszych partnerów. Szkoda... Tak czy inaczej startujemy od października z realizacją projektu przy współpracy z Włochami, Turcją i Irlandią. Nasza szkoła będzie pełniła rolę koordynatora całego projektu. To duże wyzwanie i odpowiedzialność. Ale też prestiż!

Artykuły

Spotkanie w Turcji

2013-08-22

23 - 28 LISTOPADA 2010 R.

W listopadzie 2010 r. w Turcji odbyło się pierwsze spotkanie nauczycieli z krajów partnerskich. Omówiliśmy na nim zasady współpracy na kolejne dwa lata. Ustaliliśmy terminy kolejnych spotkań oraz zadania, które musimy wykonać zgodnie z założeniami projektu. Jednak najważniejszym punktem naszego wyjazdu była wizyta w szkole partnerskiej.

Czytaj więcej o: Spotkanie w Turcji

Spotkanie w Polsce

2013-08-22

20 - 25 MAJA 2011 R.

W maju gościliśmy naszych partnerów z projektu. Odwiedziły nas trzy nauczycielki z Włoch, czworo nauczycieli z Irlandii i duże grupa turecka - pięcioro nauczycieli i troje uczniów. Szczególnie dla tureckich dzieciaków wizyta w Polsce była wielkim przeżyciem. Był to dla nich pierwszy wyjazd z kraju, a nawet z rodzinnej miejscowości.

Czytaj więcej o: Spotkanie w Polsce

Spotkanie we Włoszech

2013-08-22

19 - 24 PAŹDZIERNIKA 2011 R.

 

Dziewiętnastego października reprezentacja z naszej szkoły udała się do włoskiego miasteczka Ferentino, gdzie miało się odbyć trzecie już z kolei spotkanie nauczycieli ze szkół partnerskich… ale również i dzieci , w ramach europejskiego programu Comenius.

   Przywitała nas włoska rada pedagogiczna i zaprosiła na kolację. Mogliśmy tam spróbować tradycyjnych potraw kraju, do którego przybyliśmy, poznać się… Oprócz nas, polskich dzieciaków, były także dzieci z Turcji, z którymi szybko się zaprzyjaźniliśmy.

Czytaj więcej o: Spotkanie we Włoszech

Spotkanie w Irlandii Północnej

2013-08-22

24 - 29 KWIETNIA 2012 R.

W kwietniu 2012 r. w Irlandii Północnej odbyło się czwarte spotkanie nauczycieli z krajów partnerskich. Gospodarzami byli pracownicy Szkoły Podstawowej św. Patryka w Donaghmore.

Czytaj więcej o: Spotkanie w Irlandii Północnej


Przejdź do góry