Dzień św. Patryka w naszej szkole

18 marca w naszej szkole było zielono i bardzo wesoło. A to za sprawą Dnia św. Patryka. Główną atrakcją obchodów tego święta był bufet Irlandzki, który swoją bogatą ofertą przyciągał tłumy. Były zielone babeczki, ciasta, a nawet zielony chleb, galaretki, bezy, szaszłyki oraz napoje w kolorze irlandzkiej flagi. Niektóre smakołyki były pięknie ozdobione symbolami Dnia św. Patryka. Wszystkie pyszności zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Na stołach brakowało miejsca na słodkości, tak duża grupa dzieci wsparła nasze stoisko. Tego dnia w szkole odbyły się również konkursy:  konkurs na najbardziej zieloną klasę, a  także konkursy dla klas 1-6 sprawdzające znajomość słownictwa oraz wiedzę dotyczącą Dnia św. Patryka. Każdy uczeń mógł wrzucić swoje zadanie konkursowe do urny. Pod koniec dnia wyłoniliśmy 30 zwycięzców. Warto dodać, że uczniowie podczas lekcji języka angielskiego mieli okazję poznać najważniejsze symbole tego święta, a  także wykonywali prace plastyczne, które stanowiły piękną dekorację szkoły 18 marca.

Wszystkim rodzicom oraz uczniom, którzy zainteresowali się naszą akcją i wsparli nasz bufet serdecznie dziękujemy!

Dzień Świętego Patryka przygotowała klasa 5 c wraz z opiekunami panią Katarzyną Popławską, Aleksandrą Kos oraz panią Eweliną Jobdą.