Destination Imagination - Wrocław

Co roku we Wrocławiu odbywa się Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination. W tym roku w zmaganiach wzięło udział 270 drużyn w czterech kategoriach wiekowych, w różnych wyzwaniach: naukowym, technicznym/konstrukcyjnym, artystycznym, improwizacyjnym, społecznym.  Nasza drużyna, która nazywa się Dreamers’ Paradise, rywalizowała w kategorii Wyzwanie Naukowe – Medyczna Zagadka. Trzeba było rozwiązać wymyślony przez siebie problem medyczny, stosując się do wymagań zawartych w wyzwaniu, zaplanować i wykonać scenografię, atrybuty i symptomat. Na przedstawienie swojej historii drużyna miała 8 minut. Oceniana była m. in. Podejście do tematu, kreatywność zaproponowanego rozwiązania, gra aktorska i inne aspekty określone w wyzwaniu. Oprócz wyzwania, nad którym drużyny pracują od początku roku i jadą na olimpiadę już z przygotowanym występem, drużyny rywalizują w kategorii Wyzwanie na już i Wyzwanie bliźniaczeNa 16 drużyn w naszej kategorii wiekowej zajęliśmy trzecie miejsce (pierwsze nie zostało przyznane, w związku z tym, że żadna drużyna nie przekroczyła wymaganego limitu punktowego). Były medale i okolicznościowa statuetka – duża radość!

Dzieci mogły uczestniczyć także w warsztatach o wodzie (Hydropolis) i o konstrukcji łazika marsjańskiego (Politechnika Wrocławska).

Była tez chwila na zwiedzanie Wrocławskiej Starówki.

Trenerem naszej drużyny jest p. Anetta Myszkorowska, która pracuje z drużynami od 6 lat. W skład tegorocznej drużyny wchodzą: Emilia Romaniuk 6e, Gabriela Jesiotr 6e, Igor Kuźmowicz 6e, Jeremi Marciszewski 5a, Jan Grodzki 6a, Igor Czerbniak 6a, Mikołaj Matuszewski 6a.