Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1399887
  • Do końca roku: 344 dni
  • Do wakacji: 155 dni

Kalendarium

Czwartek, 2021-01-21

Imieniny: Agnieszki, Jarosława

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

 

Artykuły

Destination Imagination - Wrocław

2019-03-21

Co roku we Wrocławiu odbywa się Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination. W tym roku w zmaganiach wzięło udział 270 drużyn w czterech kategoriach wiekowych, w różnych wyzwaniach: naukowym, technicznym/konstrukcyjnym, artystycznym, improwizacyjnym, społecznym.  Nasza drużyna, która nazywa się Dreamers’ Paradise, rywalizowała w kategorii Wyzwanie Naukowe – Medyczna Zagadka. Trzeba było rozwiązać wymyślony przez siebie problem medyczny, stosując się do wymagań zawartych w wyzwaniu, zaplanować i wykonać scenografię, atrybuty i symptomat. Na przedstawienie swojej historii drużyna miała 8 minut. Oceniana była m. in. Podejście do tematu, kreatywność zaproponowanego rozwiązania, gra aktorska i inne aspekty określone w wyzwaniu. Oprócz wyzwania, nad którym drużyny pracują od początku roku i jadą na olimpiadę już z przygotowanym występem, drużyny rywalizują w kategorii Wyzwanie na już i Wyzwanie bliźniaczeNa 16 drużyn w naszej kategorii wiekowej zajęliśmy trzecie miejsce (pierwsze nie zostało przyznane, w związku z tym, że żadna drużyna nie przekroczyła wymaganego limitu punktowego). Były medale i okolicznościowa statuetka – duża radość!

Dzieci mogły uczestniczyć także w warsztatach o wodzie (Hydropolis) i o konstrukcji łazika marsjańskiego (Politechnika Wrocławska).

Była tez chwila na zwiedzanie Wrocławskiej Starówki.

Trenerem naszej drużyny jest p. Anetta Myszkorowska, która pracuje z drużynami od 6 lat. W skład tegorocznej drużyny wchodzą: Emilia Romaniuk 6e, Gabriela Jesiotr 6e, Igor Kuźmowicz 6e, Jeremi Marciszewski 5a, Jan Grodzki 6a, Igor Czerbniak 6a, Mikołaj Matuszewski 6a.

Czytaj więcej o: Destination Imagination - Wrocław

Napisali o nas :) wywiad zamieszczony w Linii Otwockiej

2016-08-01

Destination Imagination - Global Finals 2016– Światowa Olimpiada Kreatywności

2016-06-22

Nasza przygoda zaczęła się we wrześniu, na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Józefowie, a zakończyła w Knoxville w Stanach Zjednoczonych.

Ale po kolei, zacznijmy od początku.

Po przejściu przez eliminacje szkolne i zaprezentowaniu jury swoich umiejętności, dostałyśmy się do grupy na zajęcia z kreatywności pod okiem trenera pani Anetty Myszkorowskiej, będącej nauczycielką plastyki, trenerką kreatywności i arteterapełtką w naszej szkole. W skład naszej drużyny CRAYZOLKI (tak sobie wymyśliłyśmy) weszły: Gabrysia Fedorko, Wiktoria Iwanik, Ala Niczyporuk, Wiktoria Onufrowicz, Ola Wiśniewska i Marysia Żelewska. 

Czytaj więcej o: Destination Imagination - Global Finals 2016– Światowa Olimpiada Kreatywności

Olimpiada DI

2016-05-27

Już w poniedziałek drużyna Crayzolki wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych, aby reprezentować Polskę na Światowej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination w Knoxville, Tennessee.

Olimpiada odbędzie się w dniach 23 - 29 maja.

Zachęcamy do obejrzenia na żywo Ceremoni Otwarcia i Zamknięcia używając strony 

http://ditv.globalfinals.org/ 

Można też śledzić wszystko na polskim FB, gdzie będą bieżąco wrzucane wszystkie informacje, zdjęcia i aktualności: 

https://www.facebook.com/DIPoland/

A także na facebook'u Crayzolek: 

https://www.facebook.com/CrayzolkiJozefow/?fref=ts

A czy wiecie, że ukazał się artykuł o Crayzolkach w Metro Warszawa..?
http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141635,20042930,pomozmy-crayzolkom-z-michalina-wyjechac-na-swiatowa-olimpiade.html

Czytaj więcej o: Olimpiada DI

DI

2016-04-24

Dzielna drużyna „Łowców przygód”

Uczniowie klas 3  naszej szkoły (Gabrysia Zbiejczuk, Nicole Siwek, Julia Jagieła oraz Tymoteusz Lis) zajęli 4 miejsce w Destination Imagination  – Olimpiadzie Kreatywności.

Grupa pod opieką pani Renaty Osiak startowała w pierwszym poziomie wiekowym. Mimo, iż uczniowie byli jednymi z najmłodszych pośród grup w tej kategorii , wypadli doskonale.

Gratulujemy!

Czytaj więcej o: DI

DI

2016-04-17

Pomóż uzdolnionym dzieciom naszej szkoły, które uczestniczą w projekcie Destination Imagination - Oczyma Wyobraźni  w zrealizowaniu ich marzenia!!! 

PRZECZYTAJ :)

Czytaj więcej o: DI

DI

2016-04-10

XI Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności już za nami!

Destination Imagination (DI) – Oczyma Wyobraźni – Olimpiada Kreatywności, jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na kreatywne rozwiązywanie problemów. Działa w 30 krajach na sześciu kontynentach, 48 stanach Ameryki Północnej oraz w Kanadyjskich prowincjach.

Czytaj więcej o: DI

Świat w oczach dziecka

2015-11-25

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac plastycznych wykonanych przez dzieci naszej szkoły w roku szkolnym 2014/2015.

Wystawa czynna jest od 2 do 28 grudnia 2015r. 

Czytaj więcej o: Świat w oczach dziecka

DI

2015-09-10

Eliminacje szkolne do grup biorących udział w programie

Destination Imagination – Oczyma wyobraźni.

Destination Imagination – Oczyma wyobraźni jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży ukierunkowany na kreatywne rozwiązywanie problemów. Zajęcia dają możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonych potencjałów wyobraźni. Bazują na koncepcji myślenia zakładającego, że istnieje więcej niż jedna droga do rozwiązania problemu. Uczą także kreatywnego tworzenia innowacji, pracy zespołowej oraz prezentacji wytworów własnej pracy.

Więcej informacji na temat programu na stronie www.kreatywnosc.pl

Zajęcia kreatywności 2015/2016 będą odbywały się:

I gr.(uczniowie klas I-III) Trener: Renata Osiak

Termin zajęć: piątek 6 i 7 lekcja (12.55-14.30) s.9 ul. Sienkiewicza

II gr. (uczniowie klas IV-VI) Trener Anetta Myszkorowska

Termin zajęć: środa 8 i 9 lekcja ( 14.40-16.15)

Czytaj więcej o: DI

Olimpiada Kreatywności

2015-03-18

Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni to największy na świecie program dla dzieci i młodzieży, którzy są zorientowani na kreatywne rozwiązywanie problemów w praktyce. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Józefowie, pod kierownictwem Pani Anetty Myszkorowskiej, w Olimpiadzie Kreatywności brała udział po raz trzeci.

Tegoroczna X edycja Olimpiady Kreatywności DI odbyła się na początku marca we Wrocławiu. Tematem wyzwania, z którym zmierzyła się siedmioosobowa grupa z józefowskiej dwójki - GOSZ-KIS (nazwa utworzona z pierwszych liter nazwisk uczestników) – była przedwczesna inicjacja alkoholowa.

Czytaj więcej o: Olimpiada Kreatywności


Przejdź do góry