Festiwal Świdermajer

W niedzielę 18 maja w Otwocku pod dawnym Pensjonatem Gurewicza miał miejsce Finał 3. Festiwalu Świdermajer. W konkursie plastycznym "Świdermajer: domy z duszą" organizowanym przy tym przedsięwzięciu zauważono i doceniono  wartość artystyczną prac dwóch uczennic z SP2 – Anny Szumady i Bernadety Popis

Celem organizatorów: Towarzystwo Przyjaciół Otwocka oraz Serwisu internetowego Świdermajer.Info. było szerzenie wiedzy i wrażliwości na temat zabytkowej drewnianej architektury linii otwockiej i jej znaczenia dla lokalnej tożsamości kulturowej.

Anna Szumada w tym konkursie zajęła II miejsce. O swojej pracy zatytułowanej "Świdermajer wizytówką naszego regionu" mówi: "Moja praca przedstawia dom w stylu świdermajer w otoczeniu charakterystycznej dla naszego regionu roślinności".

Praca Bernadety Popis "Świdermajer to nasze dziedzictwo" otrzymała wyróżnienie.

Laureatki za swoje prace otrzymały dyplomy i gry planszowe. Za przygotowanie dzieci do konkursu dyplom też otrzymała p. Anetta Myszkorowska, nauczycielka plastyki.

Gratulacje dla wszystkich.