Konkurs plastyczny

Brawo, brawo. Angelika Ostrowska z klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 2  odniosła duży sukces w konkursie plastycznym. Zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej (10-11 lat).

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu ogłosiło konkurs skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej regionu Mazowsza, którego celem było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej jesienny pejzaż wsi mazowieckiej przełomu XIX i XX wieku.  Rysunek lub malowanka czy też kolaż miały przedstawiać budynki wiejskie otoczone roślinnością, pola uprawne, ogródki kwiatowe, las czy prace polowe i ogrodnicze z wykorzystaniem dawnych narzędzi i maszyn.

Specjalna komisja spośród nadesłanych wielu prac   dokonała  wyboru tych, które  zasługiwały  na najwyższe laury. Wśród nich znalazła się właśnie praca Angeliki. Jej rysunek wraz z innymi nagrodzonymi pracami został zaprezentowany na wystawie pokonkursowej zorganizowanej na terenie Muzeum.

O swojej pracy Angelika mówi: „Swoją pracę wykonałam pastelami. Rysunek przedstawia wiejską chatę, rosnące wzdłuż płotu drzewa, człowieka grabiącego jesienne liście i jeża przygotowującego się do zimy. Do na rysowania używałam pasteli w kolorach jesieni: różnych kolorów czerwieni, brązu, żółci”.