Spotkanie

Dnia 22 kwietnia 2015r. uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu z pisarką Panią Moniką Kowaleczko – Szumowską – tłumaczką i autorką znanych książek takich jak: „Galop 44” oraz „Fajna ferajna”, opowiadających o Powstaniu Warszawskim. Dzieci z zainteresowaniem i niezwykłą powagą wsłuchiwały się w powstańcze opowieści o dramatycznych przeżyciach swoich rodaków o ich bohaterskiej postawie i niezwykłych czynach, które zaowocowały, iż żyjemy dziś w wolnej, niepodległej Polsce.

Dużą atrakcję stanowił film z udziałem uczestników powstania, których relacje przesiąknięte były głębokim umiłowaniem ojczyzny.

TO BYŁA PIĘKNA LEKCJA HISTORII I PATRIOTYZMU.

Spotkanie dostarczyło wiele pozytywnych emocji, wzruszeń. Pobudziło potrzebę naśladowania szlachetnych wzorców, pochwałę dla wielkich ideałów i pięknych wartości.