St.Patrick's Day

W celu zapoznania dzieci z kulturą i tradycjami Irlandii
we wtorek 17 marca w naszej szkole odbył się szereg wydarz

związanych z obchodami Dnia Św. Patryka. Tego dnia zamiast stroju szkolnego uczniowie ubierali się na zielono. Dzieci również miały na sobie zielone nakrycie głowy i użyli farb do malowania twarzy. Klasy z największą ilością przebranych uczniów otrzymały słodkie upominki.

Uczniowie mieli również szansę wziąć udział w konkursie na poprawnie wypełnione zadanie sprawdzające słownictwo związane z Dniem św. Patryka. Wśród autorów poprawnych odpowiedzi zostały rozlosowane nagrody związane ze świętem.

W dniu św. Patryka udało nam się zebrać 1000zł. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na zakup gier dydaktycznych do nauki języka angielskiego. Oto lista zakupionych dotychczas gier: Angielski od kuchni (6szt.), Bingo zwierzęta (5 szt.), Bingo jedzenie (5 szt.), Play and learn (5 szt.), scrabble,  Don’t say it, The sentece marker.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tego szczególnego dnia i mamy nadzieje, że uda nam się powtórzyć to wydarzenie za rok. Bardzo cieszy nas fakt, że tak wiele uczniów zgłosiło się do pomocy w przygotowaniu smakołyków, do obsługi bufetu oraz do przygotowaniu plakatów i dekoracji. Obchody Dnia św. Patryka w naszej szkole odniosły ogromny sukces dzięki Wam- uczniom i rodzicom!