SKKT - wrzesień

Co się działo we wrześniu w ramach zajęć SKKT?

Relacja z rajdów: 13, 20 i 27 września.

Zapraszamy!

13 września rozpoczęliśmy nasze piesze wędrówki od wizyty nad Świdrem. W tym roku chcemy obejrzeć „naszą rzeką” w każdej porze roku.

Przy pięknej słonecznej pogodzie wędrowaliśmy brzegami rzeki. Świder w letniej szacie został „obfotografowały”! Kolejna seria zdjęć i kolejny rajd nad Świdrem – jesienią.

Uczestnicy rajdu

20 września uczniowie klasy IV C „porządkowali” tereny nad Wisłą. W odpowiedzi na tegoroczne hasło obchodów Sprzątania Świata „Turysto szanuj środowisko” powędrowaliśmy do Rezerwatu „Wyspy Zawadowskie”. Jest to obszar dość często odwiedzany przez mieszkańców Warszawy i Józefowa (TURYSTÓW). Skąd wiemy, że często tu bywają „turyści”? – po ilości śmieci, jaką tam zastaliśmy! Wszystkie worki, jakie mieliśmy zostały napełnione (a jeszcze wiele śmieci zostało!). Może za rok postaramy się uporządkować ten teren w większym stopniu.

Uczniowie klasy IV C

27 września uczestniczyliśmy w Rajdzie Ochoty „Śladami Powstania Warszawskiego” w 75 rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Dla wielu z nas to, co zobaczyliśmy i usłyszeliśmy na zawsze zapadnie w pamięć. Liczne tablice upamiętniające poległych na ulicy Długiej, wejście do kanałów na Starówce, Pomnik Powstańców, brama ze śladami po pociskach na ulicy Mazowieckiej, wydarzenia z Alei Jerozolimskich i historia „Antka Rozpylacza”, jego „grób” w podwórku na ulicy Brackiej i wiele innych wydarzeń, nazwisk.

Poznaliśmy, dotknęliśmy kawałka historii naszej stolicy.

Uczestnicy rajdu