European day of languages

24 września w naszej szkole był obchodzony Europejski Dzień Języków Obcych pod hasłem „I Ty możesz zostać poliglotą”.

Dzieci mogły ubrać się w barwy narodowe wybranego kraju. Ponadto zastanawialiśmy się, jak powstały języki, kto to jest poliglota, czy warto uczyć się języków i podjęliśmy wyzwania językowe. Trzecioklasiści nominowali się wzajemnie do zadań. Każda klasa miała jedno zadanie do wykonania, np. przedstaw się w trzech językach, przywitaj się w 5 językach, zaśpiewaj piosenkę w języku obcym czy policz do 10 w wybranym języku obcym. Klasy wykonały swoje zadania fenomenalnie. Podróżowaliśmy również palcem po mapie, poznając Wielką Brytanię i utrwalając poznane wiadomości. Mogliśmy posłuchać znanych piosenek w wersji wielojęzykowej czy odgadnąć, jaki to język. Nie zabrakło też prac plastycznych oraz zabaw ruchowych. Zapraszamy do galerii oraz przypominamy o niezwykłym KONKURSIE KOSZULKOWYM.