Przyrodniczy konkurs edukacyjny

Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych zaprasza do wzięcia udziału w przyrodniczym konkursie edukacyjnym „Otwarte krajobrazy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka” skierowanym do dzieci ze szkół podstawowych z terenu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i jego otuliny.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach tematycznych dla różnych grup wiekowych:
I. „Mieszkańcy pól i łąk” – konkurencja dla najmłodszych, czyli uczniów z klas I – III szkół podstawowych. Zadanie polega na wykonaniu pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką w formacie A4. Powinna ona prezentować przykłady wykorzystywania terenów otwartych przez zwierzęta, ptaki, owady jako ich miejsce zamieszkania, z uwzględnieniem specyficznej szaty roślinnej tych terenów. Praca indywidualna. Jeden uczeń może wykonać, tylko jedną pracę.
II. „Plakat promujący wartości terenów otwartych” – konkurencja skierowana do uczniów klas IV - VI szkół podstawowych. Zadanie polega na wykonaniu plakatu dowolną techniką, który zachęci do odwiedzenia i docenienia roli obszarów otwartych w krajobrazie i ich ochrony np. przed zabudową. Pracę należy wykonać w formacie A3. Praca indywidualna. Jeden uczeń może wykonać, tylko jedna pracę.
III. „Otwarty krajobraz w obiektywie” – to konkurencja skierowana dla uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych. Praca polegająca na wykonaniu prezentacji, w której zawarte będą własne zdjęcia bądź filmy prezentujące przykłady otwartego krajobrazu znajdującego się w granicach lub w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka. W prezentacji powinna być zawarta lokalizacja wykonanych zdjęć lub filmów wraz z krótkim opisem walorów przyrodniczych, kulturowych lub historycznych prezentowanego miejsca. Praca indywidualna. Jeden uczeń może wykonać, tylko jedną pracę.
Chętnych do wzięcia udziału w konkursie prosimy o zgłoszenie się w terminie do 23 września :
Klasy I-III do swojego wychowawcy,
Klasy IV-VIII do nauczyciela przyrody lub biologii.

Termin złożenia prac i oświadczeń rodo to 20 października 2021r.

Zespół przyrodniczy