Zdalny WF w SP nr 2

Wychowanie fizyczne jest przedmiotem, który bardzo trudno zrealizować w warunkach domowych. Jednak nasz zespół nauczycieli z SP2 w Józefowie radzi sobie bardzo dobrze. Staramy  się, by lekcje w dobie pandemii były interesujące, a przede wszystkim zachęcały dzieci do aktywności ruchowej. W jaki sposób to robimy?

Podstawą naszych lekcji jest porządna rozgrzewa, dzieci wykonują ją w różnych formach np. ćwiczeń prezentowanych przez nauczycieli, korzystając z zadanego filmiku oraz własnych, poznanych już ćwiczeń. Za każdą aktywność na kamerce, każdy uczeń jest nagradzany w postaci „plusa, ” co przy zebraniu większej ilości daje ocenę bardzo dobrą.

Propozycje ćwiczeń są różne, dzieci tańczą, wykonują ćwiczenia ogólnorozwojowe, koordynacyjne, siłowe, wydolnościowe, testy sprawności fizycznej , wzmacniające , rozciągające, z elementami sztuk walki, na poprawę czasu reakcji, z wykorzystaniem nietypowych przedmiotów np. poduszka, papier toaletowy, kij od szczotki, piłeczki, koszulki, butelki itp. oraz wzmacniające mięśnie stóp (pisanie na kartkach stopą).

Dzieci również rozwiązują testy z różnych dyscyplin sportowych, same tworzą testy i wzajemnie się odpytują.

Ponadto szereg lekcji poświęciliśmy tematyce zdrowotnej, a także tak znanym pojęciom jak,, czym jest kolka wysiłkowa, tzw. „zakwasy” oraz regeneracja i odpoczynek.

Dlaczego warto spacerować”, na to pytanie doskonale znają odpowiedź nasi najwytrwalsi spacerowicze , którzy zasypują nas codziennie wydeptanymi tysiącami kroków.

Zima w tym roku zasypała nas śniegiem, a skoro dużo śniegu to i nasi uczniowie mieli mnóstwo pomysłów by wykorzystać ten czas na sportowo.

Jesteśmy z naszymi uczniami w ciągłym kontakcie. Cieszymy się z każdej dodatkowo podejmowanej aktywności fizycznej . Dzieci bardzo chętnie dzielą się z nami swoją aktywnością, udowadniają że sport jest dla nich bardzo ważny w życiu codziennym. Świadczy o tym ogromna ilość zdjęć, które wysyłają nam niemal codziennie.

I dzięki tak dużemu zaangażowaniu naszych wspaniałych uczniów wiemy, że nawet w warunkach domowych nasza praca ma sens.

Ze sportowymi pozdrowieniami,

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego