„Wigilijna opowieść”

„Wigilijna opowieść” w wykonaniu klasy 5A

W naszej szkole jest piękna,  przedświąteczna tradycja : Koncert Bożonarodzeniowy. Co roku uczniowie i nauczyciele, czasem także rodzice, przygotowują wyjątkowe występy, wprowadzające w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Śpiewamy kolędy i piosenki związane z zimą, recytujemy wiersze.

15 grudnia nasza klasa-5A- miała zaszczyt przygotować przedstawienie na podstawie książki Charlesa Dickensa „ Opowieść wigilijna”.

Przygotowując tę sztukę, mieliśmy okazję zapoznać się z treścią utworu i jego  głównym bohaterem - Ebenzerem Scroogem (doskonała rola Igora Czerbniaka) – wyjątkowym skąpcem i samotnikiem, który nie lubi ludzi.

Akcja powieści toczy się w XIX- wiecznej Anglii, musieliśmy więc dostosować rekwizyty i stroje do tego okresu. Myślę, że udało nam się to - miałam wrażenie, że jestem w tamtej rzeczywistości. Wszystko było wyjątkowo dopasowane do okoliczności i myślę, że publiczność poczuła klimat tamtych czasów. Duchy straszyły swoim wyglądem, Scrooge naprawdę wyglądał jak nikczemnik, pozostali bohaterowie także  byli przedstawieni wiernie.

Wpływ na całokształt występu miały też efekty specjalne np. dymy i odgłosy.

Myślę, że to wszystko wywarło wielkie wrażenie na publiczności.  Nietrudno było zaobserwować jej pozytywną reakcję i liczne gratulacje. Ja byłam zachwycona  naszym spektaklem. Uważam, że wszystko było dopięte na ostatni guzik .Wiem, że  stanowiło ogromne wyzwanie dla nas i naszego reżysera :) Włożyliśmy dużo pracy, ale było warto!

Antonina Zięba 5a

Dziękujemy paniom: Magdalenie Olczak, Marlenie Nieckule, Ewie Jarosińskiej oraz zespołom: MOKKA, MAŁA MOKKA , PRESTO za pomoc w opracowaniu przepięknej oprawy muzyczno-tanecznej.