Happy Saint Patrick's Day!

18 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka- patrona Irlandii. Uczniowie poznali tradycje, zwyczaje i symbole związane z tym dniem. Podczas lekcji kulturowych dzieci z klas pierwszych m.in. przygotowywały flagi Irlandii oraz budowały w grupach wieże z kart obrazkowych i kubeczków, wybierając te obrazki, które pojawiły się w piosence o skrzacie. Dzieci z klas drugich wykonały skrzaty oraz kapelusze z wybranymi symbolami, a uczniowie klas trzecich stworzyli kartki z kalendarza. Wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami: na najbardziej oryginalny strój oraz wypełnić kartę konkursową dotyczącą Dnia Świętego Patryka. Podczas lekcji kulturowych uczniowie mieli okazję usłyszeć muzykę irlandzką oraz podziwiać krajobrazy Irlandii.
Uczniowie "dużej" szkoły zaangażowali się w organizację irlandzkiego bufetu i udział w konkursach, a na korytarzach można było dojrzeć zielone kapelusze i koniczynki. Wprawne oko mogło dostrzec nawet Leprechauna :-)
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!