Adopcja serca

W miesiącu październiku wolontariat naszej szkoły zorganizował 2 kawiarenki misyjne. Dochód ze sprzedaży ciast został przeznaczony na tzw. Adopcję serca. Osoby, które podejmują się takiej adopcji opłacają szkołę, leczenie i inne największe potrzeby dziecka z kraju misyjnego. Nasza szkoła otrzymała troje dzieci - rodzeństwo - z miasta Bouar z Republiki Środkowej Afryki. W tym mieście pracują polskie Siostry Pasterzanki, które między innymi prowadzą ośrodek dla dzieci i zajmują się Adopcją serca.
Bouar położone jest na skale granitowego masywu Yade , na wysokości ponad 1000  m n.p.m. , graniczy z granicami Kamerunu. Jest zlokalizowane w odległości 452  km na północny zachód od stolicy środkowoafrykańskiej Bangi. Liczy ponad 40 tyś mieszkańców. Jest to ośrodek regionu uprawy orzeszków ziemnych.
Podopieczni naszej szkoły to:
Mirabelle Namangue urodziła się 22.02.2003 r. Chodzi do drugiej klasy Liceum w Bouar. Po śmierci mamy opiekuje się młodszym rodzeństwem.
Kassus Mbellet urodził się 10.03.2013 r. Jest uczniem klasy CE 2 (odpowiednik naszej klasy 4) w prywatnej szkole w Dakiti.
Hermionne Gbelet urodziła się 02.11.2019 r. Uczęszcza do przedszkola.
Ich mama na skutek wielu chorób zmarła we wrześniu tego roku. Miała 36 lat. Dzieci żyją bez taty. Aktualnie dziećmi opiekuje się siostra mamy oraz najstarsza z rodzeństwa Mirabelle. Dzieci przychodzą do Centrum daccueille prowadzonego przez polskie siostry Pasterzanki.