Konkurs edukacyjny Mazowieckiego Parku Krajobrazowego

Magiczne miejsca w Mazowieckim Parku Krajobrazowym, tuż pod Warszawą! |  Skomplikowane

Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych zaprasza do udziału w konkursie edukacyjnym pt.
"35 lat ochrony przyrody w Mazowieckim Parku Krajobrazowym im. Czesława Łaszka".

Celem konkursu jest przybliżenie roli parku krajobrazowego w ochronie przyrody oraz rozbudzenie świadomości ekologicznej i zainteresowania działalnością Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.
Konkurs będzie odbywać się w dwóch etapach: szkolnym i parkowym (teren gmin, w obrębie  których położony jest park).
Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych.

I -  Klasy I-III
Pocztówka z Mazowieckiego Parku Krajobrazowego
Zadanie polega na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnej technice płaskiej w formacie A5. Powinna ona prezentować przyrodę MPK- zwierzęta, rośliny, krajobrazy. Na odwrocie może zawierać krótkie pozdrowienia, może być wskazane miejsce, które autor poleca do odwiedzenia. Praca indywidualna. Jeden uczeń może wykonać jedną pracę.

II - Klasy IV-VI
Mazowiecki Park Krajobrazowy piórem malowany
Zadanie polega na napisaniu krótkiego tekstu literackiego, który odnosiłby się do walorów przyrodniczych Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, z uwzględnieniem tegorocznego jubileuszu. Praca indywidualna. Jeden uczeń może wykonać jedną pracę.

Klasy VII-VIII
Ochrona przyrody i turystyka w Mazowieckim Parku Krajobrazowym
Praca polega na wykonaniu plakatu o rozmiarze A3 o sposobach ochrony przyrody w MPK, zawierającego kilka zdjęć  własnego autorstwa wraz z opisami. Plakat ma przedstawiać przykłady ochrony przyrody w MPK np. czynna ochrona nietoperzy, pomniki przyrody i rezerwaty, ścieżki dydaktyczne, rośliny lub zwierzęta objęte ochroną, szczególne, mało uczęszczane i wyróżniające się miejsca na terenie MPK. Praca indywidualna. Jeden uczeń może wykonać jedną pracę.

Prace na odwrocie muszą zawierać:
Tytuł pracy
Imię i nazwisko autora
Nazwę i adres szkoły
Prace na etap szkolny proszę składać do Joanny Romaniuk (nauczyciel przyrody i biologii, sala 32 szkoła na ul. Granicznej) do 26 października 2022 r.

Po tym terminie prace nie będą przyjmowane.

Zgoda rodzica/opiekuna