Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1363091
  • Do końca roku: 62 dni
  • Do wakacji: 238 dni

Kalendarium

Piątek, 2020-10-30

Imieniny: Augustyny, Lukasza

Lekcje wirtualne

Byliśmy w rezerwacie słoni w Stanach Zjednoczonych!

Jakie jest ulubione pożywienie słoni?

Jak słonie dostają się do rezerwatu słoni?

Czy słonie lubią ludzi?

Ile jest słoni w rezerwacie?

Ile lat ma najstarszy słoń?

Grupa uczniów z klas 5 miała okazję zadać wymienione wyżej, a także inne ciekawe pytania pracownicy rezerwatu słoni w Tennessee w Stanach Zjednoczonych podczas wyjątkowej lekcji prowadzonej z użyciem skype. Pani Morgan opowiedziała nam o pracy w rezerwacie, przedstawiła wszystkie słonie żyjące w tym miejscu, zabrała nas w wirtualną wycieczkę po rezerwacie, a także pokazała nam zęby słonia! Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach spotkali się bohaterowie jednej z naszych czytanek o pięknej przyjaźni pomiędzy słoniem a psem- Tarra i Bella. Cała lekcja odbyła się w języku angielskim. Pani Morgan była pod wrażeniem zaangażowania naszych uczniów w lekcję i z wielką przyjemnością odpowiadała na wszystkie pytania. Więcej o słoniach można dowiedzieć się na stronie rezerwatu https://www.elephants.com/.

  

 

 

MYSTERY SKYPE

  

Każdy lubi rozwiązywać zagadki, bo wymagają krytycznego myślenia, uczą cierpliwości oraz stanowią pewnego rodzaju wyzwanie. Klasa 6c zmierzyła się właśnie z takim wyzwaniem podczas lekcji na skype. Naszym zadaniem było odgadnąć z jakiego kraju pochodzą rówieśnicy, z którymi łączymy się na skype. Kilka trafionych i konkretnych pytań, jak również bystrość uczniów klasy 6 c zdecydowało o naszym zwycięstwie. Uwagę uczniów przykuł numer telefonu z jakiego do nas zadzwoniono oraz akcent nauczycielki, która prowadziła lekcję. Naszych rozmówców zdradził ich temperament. Włosi mówili szybko i energicznie, a w klasie było głośno i wesoło.

 

Yellowstone Park

Tym razem  w sali nr 40, wyposażonej w tablicę interaktywną, komputer z kamerką oraz specjalny mikrofon do rozmów na skype, spotkali się uczniowie  z dwóch poziomów z klasy 5c i 6a. Lekcja przebiegła w przyjemnej i przyjaznej atmosferze. Wspólnie wybraliśmy się na wirtualną wycieczkę do Muzeum Parku Yellowstone. Wielu kojarzy to miejsce z Misiem Jogi. I słusznie. Yogi mieszkał w fikcyjnym parku narodowym Jellystone, którego nazwa była nawiązaniem do Yellowstone, najstarszego na świecie parku narodowego. Jednak park Yellowstone to znacznie więcej niż jeden popularny miś z kreskówki. Na jego terenie znajdują się słynne gejzery, gorące źródła, wulkany błotne, fumarole i wodospady. W jednym miejscu są 4 różne środowiska naturalne, a w nich niezwykłe dzikie zwierzęta, które dzięki fizycznym i behawioralnym adaptacjom mogą przetrwać najcięższe warunki. Miłość do zwierząt i ciekawość naszych uczniów zachwyciła panią prowadzącą i z ogromną przyjemnością odpowiadała na wszystkie wcześniej przygotowane, czasami dość zaskakująco trudne pytania. Czujemy niedosyt po naszej rozmowie, ponieważ zabrakło czasu na poruszenie kilku wyjątkowo interesujących tematów, oczywiście dotyczących dzikich zwierząt. 


Przejdź do góry