• Odwiedziło nas: 1219314

Lekcje wirtualne

Byliśmy w rezerwacie słoni w Stanach Zjednoczonych!

Jakie jest ulubione pożywienie słoni?

Jak słonie dostają się do rezerwatu słoni?

Czy słonie lubią ludzi?

Ile jest słoni w rezerwacie?

Ile lat ma najstarszy słoń?

Grupa uczniów z klas 5 miała okazję zadać wymienione wyżej, a także inne ciekawe pytania pracownicy rezerwatu słoni w Tennessee w Stanach Zjednoczonych podczas wyjątkowej lekcji prowadzonej z użyciem skype. Pani Morgan opowiedziała nam o pracy w rezerwacie, przedstawiła wszystkie słonie żyjące w tym miejscu, zabrała nas w wirtualną wycieczkę po rezerwacie, a także pokazała nam zęby słonia! Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach spotkali się bohaterowie jednej z naszych czytanek o pięknej przyjaźni pomiędzy słoniem a psem- Tarra i Bella. Cała lekcja odbyła się w języku angielskim. Pani Morgan była pod wrażeniem zaangażowania naszych uczniów w lekcję i z wielką przyjemnością odpowiadała na wszystkie pytania. Więcej o słoniach można dowiedzieć się na stronie rezerwatu https://www.elephants.com/.

MYSTERY SKYPE

Każdy lubi rozwiązywać zagadki, bo wymagają krytycznego myślenia, uczą cierpliwości oraz stanowią pewnego rodzaju wyzwanie. Klasa 6c zmierzyła się właśnie z takim wyzwaniem podczas lekcji na skype. Naszym zadaniem było odgadnąć z jakiego kraju pochodzą rówieśnicy, z którymi łączymy się na skype. Kilka trafionych i konkretnych pytań, jak również bystrość uczniów klasy 6 c zdecydowało o naszym zwycięstwie. Uwagę uczniów przykuł numer telefonu z jakiego do nas zadzwoniono oraz akcent nauczycielki, która prowadziła lekcję. Naszych rozmówców zdradził ich temperament. Włosi mówili szybko i energicznie, a w klasie było głośno i wesoło.

Yellowstone Park

Tym razem  w sali nr 40, wyposażonej w tablicę interaktywną, komputer z kamerką oraz specjalny mikrofon do rozmów na skype, spotkali się uczniowie  z dwóch poziomów z klasy 5c i 6a. Lekcja przebiegła w przyjemnej i przyjaznej atmosferze. Wspólnie wybraliśmy się na wirtualną wycieczkę do Muzeum Parku Yellowstone. Wielu kojarzy to miejsce z Misiem Jogi. I słusznie. Yogi mieszkał w fikcyjnym parku narodowym Jellystone, którego nazwa była nawiązaniem do Yellowstone, najstarszego na świecie parku narodowego. Jednak park Yellowstone to znacznie więcej niż jeden popularny miś z kreskówki. Na jego terenie znajdują się słynne gejzery, gorące źródła, wulkany błotne, fumarole i wodospady. W jednym miejscu są 4 różne środowiska naturalne, a w nich niezwykłe dzikie zwierzęta, które dzięki fizycznym i behawioralnym adaptacjom mogą przetrwać najcięższe warunki. Miłość do zwierząt i ciekawość naszych uczniów zachwyciła panią prowadzącą i z ogromną przyjemnością odpowiadała na wszystkie wcześniej przygotowane, czasami dość zaskakująco trudne pytania. Czujemy niedosyt po naszej rozmowie, ponieważ zabrakło czasu na poruszenie kilku wyjątkowo interesujących tematów, oczywiście dotyczących dzikich zwierząt.