Lekcje wirtualne

LEKCJE WIRTUALNE

Uczniowie klasy Vc  biorą udział w lekcjach wirtualnych z wykorzystaniem programu Sisco Spark oraz Skype. Nasi uczniowie mają szansę zobaczyć się i porozmawiać z uczniami z Ugandy oraz ze Stanów Zjednoczonych.

Przed lekcją:

Przed lekcją dzieci uzgadniają plan lekcji, dzielą się rolami, zapisują wypowiedzi oraz pytania, których potem uczą się na pamięć, aby dobrze zaprezentować się przed kamerą. Na lekcjach podejmujemy tematy zgodne z programem nauczania. Podczas lekcji dzieci wykorzystują poznane wcześniej słownictwo i struktury gramatyczne. Dzieci sięgają też po słowniki w celu uatrakcyjnienia swoich wypowiedzi. Tuż przed lekcją wybrane osoby, przygotowują salę, ustawiają krzesełka, jedna osoba kontroluje prace.

W trakcie lekcji i po lekcji:

W trakcie lekcji, wybrani wcześniej rozmówcy prowadzą konwersację zgodnie z planem, kilka osób pełni rolę wspierających, dwie osoby robią zdjęcia, jedna osoba nagrywa lekcję. Pozostali uczniowie obserwują lekcję i wsłuchują się w rozmowę.  Staramy się, aby wszyscy uczniowie byli zaangażowani w lekcje. Każdą lekcję omawiany, wyciągamy wnioski, oglądamy zdjęcia i filmiki.

Korzyści dla uczniów:

Podczas lekcji wirtualnych uczniowie mogą sprawdzić swoje umiejętności językowe, utrwalić słownictwo i struktury gramatyczne poznanych na lekcjach, ćwiczyć wymowę oraz umiejętność słuchania, wzmocnić poczucie własnej wartości i wiary we własne umiejętności, poszerzyć wiedzę z zakresu geografii i kultury innego kraju. Lekcja wirtualna to wyzwanie edukacyjne, a także świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i nauczyciela!