• Odwiedziło nas: 1219410

konkursy historyczne

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY "KRĄG"

O konkursie

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „KRĄG” jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” .
Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Ideą konkursu jest :
-  szerzenie wśród młodzieży wiedzy o miejscu Polski w Europie (zarówno w aspekcie historycznym, jak też współczesnym);
-  propagowanie polskich tradycji, obrzędów, zabytków jako wartości ponadnarodowych;
-  aktywizacja miłośników historii poprzez prezentowanie  i honorowanie ich dokonań;
Tematyka Konkursu nie wykracza poza program nauczania, a skala trudności pytań pozwala na wzięcie udziału w Konkursie jak największej ilości młodzieży.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół‚ podstawowych (IV,V, VI ,VII, VIII klasa)  i szkół średnich.

REGULAMIN: LINK

LAUREACI:

KONKURS: Szkolny konkurs Mitologiczny " W krainie Bogów i kerosów" - A. Janiszewska

REGULAMIN:

KONKURS: Szkolny konkurs historyczny " Dynastia Piastów" - A. Tabisz