EUROPEAN DAY OF LANGUAGES

25 września w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków pod hasłem „I Ty możesz zostać poliglotą”. W klasach 1-8 odbyły się zajęcia tematyczne. W klasach drugich rozmawialiśmy na temat nauki języków obcych i dlaczego warto się ich uczyć, próbowaliśmy powiedzieć kilka słów w innych znanych nam językach. W klasie 2a dzieci wykonały swoje walizki z wirtualnej podróży do stolicy Wielkiej Brytanii- Londynu. Za pomocą aplikacji Google Earth sprawdziliśmy, gdzie leży Wielka Brytania, a także zwiedziliśmy najciekawsze miejsca w Londynie: Big Ben, London Eye czy Tower Bridge. Mogliśmy poznać słynne osoby z rodziny królewskiej, podstawowe informacje o Wielkiej Brytanii oraz jej flagę. Dzieci miały okazję również stworzyć własną flagę, a następnie za pomocą aplikacji „ożywiliśmy” jedną z nich. Ponadto mogliśmy wysłuchać hymnów różnych państw, np. USA, Australii czy Japonii. Każdy otrzymał pamiątkową naklejkę. Klasy starsze wykonywały plakaty z okazji tego dnia. Wszystkie prace możecie podziwiać na elektronicznej tablicy w dużej szkole. Zachęcamy do obejrzenia!