Wizyta w Austrii

W dniach 13.10 – 18.10.2007 odbyło się kolejne spotkanie szkół partnerskich programu Comenius. Tym razem spotkaliśmy się w Austrii w przepięknej alpejskiej miejscowości Vols koło Innsbrucku. Sąsiedztwo Alp sprzyjało wymianie informacji o naszych regionach. Przedstawialiśmy ciekawostki przyrodnicze dotyczące naszych regionów.

Jeden dzień w Austrii

W październiku 2007 roku pojechałem do Austrii jako uczestnik programu „Comenius”. Wraz z uczniami z Francji, Włoch, Rumunii, Norwegii byliśmi goszczeni przez uczniów ze szkoły podstawowej koło Innsbrucku.Drugiego dnia pobytu w Austrii,po śniadaniu wybraliśmy się na wycieczkę po Alpach. Wsiedliśmy do autobusu aby dotrzeć do stacji kolejki linowej. Niestety droga do niej była bardzo długa i kręta. Wysiedliśmy z pojazdu i pojechaliśmy dalej kolejką linową. Widoki były cudowne, ale na szczycie były jeszcze lepsze. Zrobiliśmy masę zdjęć bo było bardzo słonecznie. Stoki od strony południowej były zielone od roślinności, a północne skaliste i zaśnieżone. Ze szczytu widać było cały Innsbruck, leżący w dolinie. Ciekawie było obserwować latające samoloty i szybowce, patrząc na nie z góry. Potem postanowiliśmy schodzić na dół. Ja, Mateusz Gabler i pani germanistka zeszliśmy połowę drogi pieszo. Było wspaniale, ale niestety wróciłem z bąblami. Mateusz Kania, pani Dyrektor i pani Ania z powrotem pojechali na dół kolejką.Po powrocie każdy z nas spędził resztę dnia z rodziną gospodarzy.

Maciek Romaniuk