Dzień Książki

2 kwietnia 2020, czwartek,  

DZIEŃ KSIĄŻKI

 

Kochani w tym roku Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci przypada właśnie dziś.

To święto nieprzypadkowo obchodzone jest 2 kwietnia. Tego dnia, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”. Andersen nazywany jest Królem Bajek. I to właśnie bajka jest zazwyczaj pierwszą książeczką, którą rodzice czytają swoim dzieciom.

Chociaż myślę, że i teraz bardzo lubicie, gdy dorośli czytają  Wam książki. W końcu cała Polska czyta dzieciom! Zapewne pamiętacie nasze poranki z książką. Często nawet dźwięk dzwonka, nie mógł Was oderwać od słuchania. Czytajcie więc jak najwięcej, czytajcie rodzeństwu, rodzicom, babciom, dziadkom…

        W tym dniu, szczególnie zachęcamy do czytania książek. Bo jak powiedział wspaniały pisarz Henryk Sienkiewicz (autor min. „W pustyni i w puszczy”), „Gdy ktoś czyta, zawsze albo się czegoś nauczy, albo zapomni  o tym co mu dolega, albo zaśnie - w każdym razie - wygra „.

Natomiast Kornel Makuszyński , autor „Koziołka Matołka” , twierdził, że „Książka, to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem”.

Dziś, mamy również dla Was zadanie domowe, poukładajcie swoje książki, zróbcie porządek na waszej półce z książkami. Można je ustawić wg „wzrostu”, kolorami albo tematycznie...  Bo jak wiecie, porządki to ważna sprawa.

Potem wybierzcie ulubioną książkę i narysujcie jej bohatera.

A dla starszych dzieci mamy propozycję. Do Waszej ulubionej książki dopiszcie dalszą część, można to  zrobić w formie pisanej albo obrazkowej albo komiksu. Ot tak, dla zabawy.

Wszystko zależy od Was, do DZIEŁA!

  

Uwaga! My już zrobiłyśmy porządki, oto efekty.

 

   

 

I tym sposobem, przy okazji, zabrałyśmy Was na wirtualny spacer do naszych domów. Przypominamy, zostańcie w domu, wietrzcie pokoje, gimnastykujcie się i odżywiajcie się zdrowo.

Po prostu dbajcie o siebie!

  

W swoich zbiorach, mamy również dział dziecięcy, którego nie pozbywamy się, bo jest dla nas bardzo ważny. Jak myślicie dlaczego?