Dokąd idziemy Puchatku?

30 marca 2020, poniedziałek

Witamy wszystkich w poniedziałek .To już kolejny dzień, kiedy jesteśmy od siebie daleko, ale myślami ciągle jesteśmy z Wami.  Teraz wszyscy pracujemy zupełnie inaczej. Dzieci, rodzice, dziadkowie, sprzedawcy, lekarze, pielęgniarki...i wiele innych osób. Zmieniło się wszystko. Czasem w życiu tak bywa i musimy radzić sobie z nowymi wyzwaniami. Dla Was największym, oczywiście oprócz nauki  przez internet, jest chyba to, abyście pozostali w domach. Pamiętajcie, to wszystko jest  dla Waszego dobra, a nie przeciwko WAM. Kubuś Puchatek, który pojawił się na facebooku szkoły ma  w tym względzie całkowitą rację.

Dlatego, chcemy wszystkim przypomnieć jego słowa.

Tym bardziej, że Kubuś Puchatek, to niezwykły miś. Razem ze swoimi przyjaciółmi przeżywa historie, które są bliskie każdemu z nas. Wiecie o tym, że Panie w świetlicy często sięgają po tę książeczkę. Wspólnie oglądaliśmy  wydania Kubusia sprzed wielu, wielu lat, które my posiadamy w swoich zbiorach. Kartki w nich są już pożółkłe. Widać, że czytane przez kolejne pokolenia, przez nas, nasze dzieci, wnuki i również przez Was. To, co dziś chce wszystkim przekazać miś Puchatek jest naprawdę bardzo, bardzo ważne. Prosimy, pamiętajcie o tym.

A to wierszyk napisany specjalnie dla Was przez panią Ewę.

Kiedy smutno Ci i źle

Zajrzyj na stronę szkoły.

Tam świetlica pokaże się.

Żadnych zadań na ocenę,

Pytań trudnych nie zadaje.

Ale ciekawostki różne podaje.

Może znajdziesz coś dla siebie...

do poczytania,

filmik ciekawy do oglądania,

I do zrobienia coś, ot tak, dla zabawy.

Zapraszamy, zajrzyj tu czasem.

My tu jesteśmy, jesteśmy z Wami

I tak po prostu... Przytulamy ????

Jutro będzie ostatni dzień  marca, a dziś pogoda spłatała  nam figla. Spadł śnieg, w nocy pojawiły się znowu przymrozki. Zdjęcie, które zamieszczamy, niech będzie utrwaleniem dzisiejszej anomalii, bo jak mówi przysłowie „czasem i w marcu, zetnie wodę w garncu”. Zapewniamy, to zdjęcie jest  autentyczne.

W ten marcowy zimny dzień proponujemy grę w „Państwa, miasta” lub jak kto woli, w „Inteligencję”. Niżej możecie pobrać gotową tabelkę, a jeszcze lepiej jeśli zrobicie ją sami. Miłej zabawy!

TU TABELKA DO POBRANIA