Zbiórka nakrętek dla Antosi

Przy wejściu do szkoły nr 2 w Józefowie czeka na dzieci, które wrócą ze zdalnego nauczania, niespodzianka - pojemnik na nakrętki po butelkach

Pojemnik wykonała firma Gepetto z Józefowa. Ma wymiary 120x80 cm, wykonany  jest  z drewna i pleksi,  ozdobiony motywem świdermajer – tym samym, który posiadają mieszkańcy  na tabliczkach z nazwami ulic .

Obecnie zbieramy  nakrętki dla rocznej dziewczynki z Warszawy Antosi.
Dziewczynka  choruje na SMA - Rdzeniowy Zanik Mięśni. Pieniądze są zbierane na tzw. „Najdroższy lek świata Zolgensma”, koszt to 9,5 mln zł. Na chwilę obecną brakuje rodzicom dziecka  około 900 000 tys. zł.

Jak w każdej chorobie czas gra rolę!

Niestety,  dzieci z Rdzeniowym Zanikiem Mięśni typu 1 (najgroźniejszego) walczą z każdym dniem. Tego co odbierze choroba,  już się nie da odwrócić , dlatego tak ważne jest podanie leku jak najszybciej.