Aktywność

6 kwietnia 2020,  poniedziałek

Witamy wszystkich w ten słoneczny poranek. Wiem, że poniedziałek nie jest ulubionym dniem dla wielu z Was. I trudno się temu dziwić. Jednak sam fakt, że możemy spotkać się ze sobą chociaż wirtualnie, jest takim małym światełkiem w tych trudnych  dniach. Musimy więc być dobrej myśli i naładować się energią na cały tydzień. Najlepszym sposobem na to, jest wszelka aktywność. Dziś mamy dla Was trzy propozycje – wiosenni detektywi, mandala i domowa animacja.

Pierwsza z nich, to zabawa, której celem jest poszukiwanie wiosny. Wiosny, która tak bardzo powoli daje o sobie znać. Możecie jej szukać obserwując świat przez okno lub w czasie krótkiego pobytu w przydomowym ogródku.Swoje spostrzeżenia zapisujcie w „Dzienniku Poszukiwacza Wiosny”, którego wzór prezentujemy poniżej. Jeśli nie znajdziecie ptaków czy roślin tam wyszczególnionych, możecie wpisać inne propozycje i symptomy wiosny, które zauważyliście w swoim najbliższym otoczeniu. Wytężcie więc swój wzrok i pobawcie się z wiosną!

Dziennik Poszukiwacz Wiosny

Teraz chwila dla animatorów zabawy.

Pacynka lub maskotka, do tego ulubiona muzyka i zabawa gotowa. Nasz autorski filmik przedstawia finał takiej kreatywności. Pacynką jest w nim zwykła myjka do mycia, żółta kaczuszka. Ciekawe, jakie pomysły powstaną w Waszych domach? Do dzieła!

Mała poprawka!

Niestety, z powodów technicznych nie udało nam się zamieścić filmiku z tańczącą i „śpiewającą” pacynką. W zamian proponujemy zdjęcia z jej estradowych popisów. A gdy już wrócimy do szkoły, obejrzycie film w całości. Obiecujemy.

DOMOWA MANDALA – CZYLI ZRÓB TO SAM

Z naszych świetlicowych obserwacji wiemy, że bardzo lubicie rysować, kolorować, bawić się różną formą kreski i kolorem.

Przebywacie obecnie dłuższy czas w domu i być może nie macie już nowych kolorowanek, nie możecie ich także wydrukować  korzystając z zasobów Internetu, z różnych powodów.  Co wtedy ? Mamy dla Was propozycję – zrób własną mandalę !

Mandala, to rysunki, które przywędrowały do nas zIndii. Są to wzory kolorowanek, które relaksują i są świetnym sposobem na regenerację. Pomagają w koncentracji i dają wiele radości.

W jaki sposób zrobić taki rysunek? To proste :)

Przygotuj czystą białą kartkę dowolnego rozmiaru oraz flamaster ciemnego koloru, marker, lub kredkę. To wszystko, zaczynamy !

Rys.1.  - Rysujemy linię dowolnego kształtu na całej długości kartki  i zaznaczamy na niej grubsze punkty – kropki  co kilka centymetrów ( raz mniejsza odległość, raz większa),

Rys.2 -  łączymy dwie kropki  z jednej strony głównej linii falistą lub gładką kreską, a potem z drugiej,

Rys. 3 – Jeśli przy głównej linii połączone są wszystkie kropki to rysujemy nowe linie w różne strony i ponownie stawiamy na nich kropki , które połączymy.

Wypełniamy tak całą kartkę i … GOTOWA MANDALA

Jeśli znajdziesz czas i ochotę możesz ją pokolorować wg uznania.

Na ilustracjach pokazujemy, jak taka praca powstaje, w domowym zaciszu.  Powodzenia :)