"ŚWIAT W OCZACH DZIECKA" 2020

Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu wyjątkową wystawę, na którą składają się prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Romualda Traugutta z Józefowa. Nie ma tu znanych nazwisk, nie są to osoby z wielkim dorobkiem artystycznym, dla większości autorów prac to debiut artystyczny, ale dla ich nauczycielki – pani Anetty Myszkorowskiej – prace te są niezwykle cenne, bo wiele mówią o wrażliwości tych młodych ludzi, bo można w nich dostrzec potencjał, przejawiający się nie tyle w opanowaniu różnorodnych technik plastycznych, ile w oryginalnym sposobie patrzenia na świat i umiejętności dostrzegania w nim tego, czego często nie zauważa oko dorosłego odbiorcy. To sztuka nieskażona manierą, stereotypami, rutyną czy zapożyczeniami. To sztuka w czystej postaci.

Gościnne progi Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury goszczą młodych artystów z Józefowa po raz trzeci, sam zaś pomysł promowania młodych talentów ma już 10-letnią tradycję. Wystawa nie ma charakteru konkursowego, jest wyróżnieniem dla uczniów i być może początkiem drogi artystycznej i przyszłych życiowych wyborów, „zaspokaja – jak mówi pomysłodawczyni - naturalną potrzebę ekspresji plastycznej, stwarzając okazję do eksponowania piękna, do wyrażania tego, co niewyrażalne słowem”.

Prace prezentowane na tegorocznej wystawie powstawały pod okiem pani Anetty Myszkorowskiej na lekcjach plastyki, zajęć arteterapii  w roku szkolnym 2018/2019. Wyróżnia je tradycyjnie różnorodność tematyki i technik plastycznych. W związku z tym każdy może znaleźć wśród prac coś dla siebie.

Gratulujemy Autorom prac, ich Rodzicom i Opiekunom, a odwiedzającym życzymy pięknych doznań artystycznych.

Pani Anetta Myszkorowska i autorzy prac serdecznie dziękują Samorządowi Uczniowskiemu Szkoły Podstawowej nr 2 w Józefowie, który dla swoich koleżanek i kolegów zasponsorował  poczęstunek na wernisażu.