60 lat minęło jak jeden dzień ...

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Romualda Traugutta w Józefowie uczniowie i nauczyciele rozpoczynają celebrowanie 60. urodzin placówki. 22 listopada 1959 roku odbyło się uroczyste otwarcie szkoły, o czym przypomną nauczyciele i uczniowie w specjalnym tygodniowym programie. Jak na urodziny przystało będzie hucznie i wesoło. Konkursy, spotkania z absolwentami oraz specjalne urodzinowe przedstawienie uświetnią ten zacny jubileusz. Powrócimy do dawnych czasów, nosząc szkolne tarcze i stroje z minionej epoki. Gazetki tematyczne i historyczna scenografia wprowadzą wszystkich w klimat dawnych lat. W piątek 22 listopada 2019 roku, gwoździem jubileuszowej gali, będzie koncert w wykonaniu gości specjalnych, czyli zespołu „Akord”, który działał w naszej szkole od 1975 roku i koncertował nie tylko w Józefowie, ale i na deskach zagranicznych estrad. Charyzmatyczni 56-latkowie zaprezentują swój aktualny repertuar i utwór specjalnie napisany na tę okoliczność.

W ramach jubileuszu, przewidujemy również spotkanie absolwentów naszej szkoły, które odbędzie się w maju 2020 roku. Dokładne informacje podamy z nadejściem wiosny i pierwszych cieplejszych dni.