KidSpeak - druga wizyta

Druga wizyta, październik 2016

To już kolejny raz, kiedy gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy w ramach projektu KidSpeak. W dniach 10 - 14 października przyjechała do nas Andrea i Peyman, którzy prowadzili lekcje języka angielskiego i opowiadali o swoich krajach – Rumunii i Iranie. Może czasami mieliśmy problemy ze zrozumieniem, ale nasi nauczyciele cały czas nam pomagali.

Andrea pochodzi z Rumunii. Byliśmy zafascynowali Drogą Transfogaraską - krętą i bardzo niebezpieczną trasą w górach. Widzieliśmy zamek Draculi, tradycyjne jedzenie, stroje i tańce. Bardzo nam się podobało liczenie po rumuńsku!

Peyman opowiadał niezwykłe historie o swoim kraju, ale również dał nam niezapomnianą lekcję tolerancji. Istnieje dużo stereotypów na temat Iranu, ale okazuje się, że to naprawdę ciekawe, bezpieczne i niezwykłe państwo. Prawdziwy raj dla uczniów, takich jak my, którzy tam mają cztery miesiące wakacji!