Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Statystyki

  • Odwiedziny: 950143
  • Do końca roku: 40 dni
  • Do wakacji: 212 dni

Jesteś tutaj: Start / Materiały archiwalne

Materiały archiwalne

Artykuły

DI

2017-11-07

Lecimy do Chin!!!

Pewnie pamiętacie, że drużyna #candypower składająca się z dziewczyn z naszej szkoły, pod opieką pani Anetty Myszkorowskiej wywalczyła podczas Olimpiady Kreatywności we Wrocławiu możliwość udziału w Azjatyckiej Olimpiadzie Kreatywności w Pekinie. Wyjazd zbliża się wielkimi krokami.  Honorowym Patronatem otoczył nasz wyjazd Pan Mirosław Pszonka – Starosta Otwocki. Dwoje opiekunów z naszej szkoły będzie mogło uczestniczyć w wyjeździe dzięki wsparciu Pana  Burmistrza Stanisława Kruszewskiego.  Nasze działania wspiera finansowo także Nadleśnictwo Celestynów.  Lecimy 27 listopada. I będzie to dłuuuugi lot! Z przesiadką w Moskwie.  Będziemy mieszkać w Pekinie. W planach, oprócz udziału w Olimpiadzie, mamy także zwiedzanie Pekinu. Pomachamy Wam też z Wielkiego Muru Chińskiego!

Czytaj więcej o: DI

Wyniki konkursu Mam Talent 2018

2018-01-04

UWAGA, UWAGA!!!

znamy już wyniki szkolnego konkursu "Mam Talent".

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

WYNIKI

Czytaj więcej o: Wyniki konkursu Mam Talent 2018

Lekcja otwarta języka angielskiego

2018-05-07

Lekcja otwarta informatyki

2018-05-08

Lekcja otwarta edukacji wczesnoszkolnej

2018-06-01

POCZTÓWKA DO POWSTAŃCA

2017-09-10

Klasa 5b przystąpiła do akcji  „BohaterON – włącz historię!”. Ta ogólnopolska kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników POWSTANIA WARSZAWSKIEGO poprzez wysłanie im  kartek .  Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”, co ma  sygnalizować chęć włączenia do świadomości uczniów indywidualnych historii POWSTAŃCÓW. W 2016 roku do uczestników walk  trafiło 97 359 kartek od Polaków, wielu odbiorców w bardzo emocjonalny sposób dziękowało nadawcom za otrzymane listy. Mamy nadzieję, że pocztówki  wysłane przez naszą klasę wzruszą bohaterów, którzy zasługują na pamięć!

Czytaj więcej o: POCZTÓWKA DO POWSTAŃCA

Przedstawienie

2018-04-19

,,Brudna Nóżka Kopciuszka”

Dnia 17 kwietnia nasza klasa V b przygotowała przedstawienie pt:,,Kopciuszek” dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Spektakl odbył się w Józefowie na ul. Słonecznej na warsztatach terapii zajęciowej. Występ przebiegł pomyślnie. Aktorzy byli zaangażowani i poważnie podeszli do swoich ról. Po zakończonej sztuce ,widzowie zaproponowali nam oprowadzenie po ośrodku. Mogliśmy wtedy obejrzeć ich piękne dzieła artystyczne  i sale w których na co dzień przebywają. Gdy opuszczaliśmy już budynek, od gospodarzy dostaliśmy upominki (inne dla chłopców i dziewczynek). Nasz występ sprawił im ogromną przyjemność. Dzięki niemu mogliśmy poznać ludzi z niepełnosprawnością intelektualną i ich wyjątkowe prace artystyczne.

 

Wojtek Wojda

Czytaj więcej o: Przedstawienie

Apel z okazji DKEN

2017-10-18

18 października świętowaliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej.

Tego dnia uczniowie przyszli na zajęcia ubrani na galowo, a w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez szkolne koło teatralne pod kierunkiem pani Aleksandry Danielewicz.

O oprawę muzyczną zadbał szkolny zespół „Presto” prowadzony przez pana Przemysława Korpalskiego. Młodzi artyści spisali się na medal. W humorystyczny sposób przedstawili szkolną rzeczywistość,  co spotkało się z żywą reakcją zgromadzonej w sali publiczności.

Pani Dyrektor złożyła wyjątkowe życzenia nauczycielom. Wiele miłych słów pod adresem naszych pedagogów skierował obecny na uroczystości przedstawiciel Rady Rodziców.

Czytaj więcej o: Apel z okazji DKEN

Podsumowanie akcji „Sprawmy radość czworonogom”.

2017-11-03

W dniach 05.10 - 24.10.2017 w naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla zwierzaków pod hasłem „Sprawmy radość czworonogom”  z okazji Dnia Kundelka. Zbieraliśmy dary dla fundacji Elpis. Wszyscy ochoczo zaangażowali się w akcję. Oto namiastka tego, co zebraliśmy.

W ramach zaplanowanej akcji 26 października w szkole przy ul. Sienkiewicza odbyły się prelekcje dot. opieki nad zwierzętami. Miały one na celu uwrażliwienie najmłodszych na potrzeby zwierząt.

Szczególną atrakcją prowadzonych przez Fundację zajęć był  udział psa. W prelekcji wzięły udział klasy:1A,1C,1D,2A,2B,3A, 3B,3C,3D,E,3F,G,3H

 

Czytaj więcej o: Podsumowanie akcji „Sprawmy radość czworonogom”.

Wycieczka przyrodników do Świętokrzyskiego Parku Narodowego

2017-11-12

W sobotę 14 października grupa 45 uczniów – przyrodników odwiedziła Świętokrzyski Park Narodowy. Pogoda w tym dniu dopisała, było piękne słońce, dzięki czemu za oknem autokaru widzieliśmy piękną jesień.

Czytaj więcej o: Wycieczka przyrodników do Świętokrzyskiego Parku Narodowego


Przejdź do góry