Eliminacje szkolne - Warszawska Syrenka

37. KONKURS RECYTATORSKI „WARSZAWSKA SYRENKA”

Jak co roku nasza szkoła stanęła do rywalizacji w ramach Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. W  eliminacjach szkolnych startowało 20 uczennic z klas 4-6. Każda z uczestniczek przygotowała dwa utwory: dwa wiersze lub jeden wiersz i jeden fragment prozy, które prezentowała przed jury i zebraną w bibliotece szkolnej publicznością. Uczennice przedstawiały  zarówno teksty starszych, jak i współczesnych twórców. Od Fredry przez Konopnicką po Szymborską; od Tolkiena po Kasdepke.

Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, wyraz artystyczny i dykcję recytatorek.  Poziom wszystkich stał na wysokim poziomie i nie lada problemem było wyłonienie siedmiu reprezentantek naszej szkoły w dalszych eliminacjach.  W efekcie do etapu miejskiego zakwalifikowało się siedem uczennic:  Alicja Makowska, Dominika Błażejewicz,  Bernardeta Popis, Anna Szumada, Oliwia Dębała, Weronika Wróblewska, Aleksandra Janik.

Zwyciężczyniom etapu szkolnego życzymy sukcesów  w kolejnym etapie – eliminacjach miejskich, które odbędą się 17 marca w Mok-u w Józefowie.

Wyniki eliminacji szkolnych klas 0 - 3: lista osób