Spotkanie w Polsce

20 - 25 MAJA 2011 R.

W maju gościliśmy naszych partnerów z projektu. Odwiedziły nas trzy nauczycielki z Włoch, czworo nauczycieli z Irlandii i duże grupa turecka - pięcioro nauczycieli i troje uczniów. Szczególnie dla tureckich dzieciaków wizyta w Polsce była wielkim przeżyciem. Był to dla nich pierwszy wyjazd z kraju, a nawet z rodzinnej miejscowości.

Przygotowaliśmy dla nich ciekawy program, który przybliżył im  piekno naszego kraju i regionu.

W sobotę 21 maja odbył się piknik, podczas którego wszystkie klasy mogły pokazać co przygotowały - na swoich stoiskach, na boiskach i scenie. Młodsze klasy, w pięknych strojach, zaprezentowały polskie tańce ludowe oraz stylizowane tańce naszych partnerów. Szczególnie wykonanie tańca irlandzkiego spowodowało, że po plecach przeszły nam dreszcze. Mogliśmy spróbować specjały polskiej kuchni regionalnej a także smakołyki z krajów partnerskich. Można było także wziąć udział w zabawach, niecodziennych konkurencjach (np. rzut kaloszem), rozegrać partię szachów, zrobić zdjęcie w "gondoli".

Nasi goście odbyli spacer po Józefowie, poznali jego historię. Zwiedzili naszą szkołę, gimnazjum i przedszkole. Bardzo podobała im się Warszawa, którą wszyscy widzieli po raz pierwszy.

W poniedziałek i wtorek brali udział w lekcjach i sami je poprowadzili.

Zauroczyli się rezerwatem Torfy i z ciekawością obejrzeli eksponaty w Muzeum Ziemi Otwockiej.

Po tygodniu wspólnego pobytu, z żalem  żegnaliśmy naszych miłych gości.

Do zobaczenia w październiku we Włoszech!