EKO - wycieczka

Aktywni ekologicznie uczniowie naszej szkoły, w nagrodę za swoją działalność, uczestniczyli w dniu 18 września w wycieczce przyrodniczej.

Zaczęliśmy od zwiedzenia oczyszczalni ścieków w Otwocku. Niestety ten obiekt nie przypadł nam do gustu, co widać na zdjęciach. Nasze miny i osłonięte chusteczkami narządy węchu mówią same za siebie. Niemniej jednak oczyszczalnia ścieków zrobiła na nas duże wrażenie i na zawsze zapamiętamy tę wizytę. Mamy również nadzieję, że przełoży się to na mniejsze zużycie wody w naszych domach, a co za tym idzie mniejszą produkcję ścieków.

Drugim punktem naszej wycieczki była Hydrosfera. Dowiedzieliśmy się, jak to się dzieje, że do naszych domów dociera czysta, uzdatniona woda. Rozumiemy słowo ‘uzdatniona”. Widzieliśmy zbiorniki na wodę, filtry, wodę przed i po uzdatnieniu. Na koniec został przeprowadzony konkurs na temat „wody w Józefowie”, była szansa na wygranie nagród!

Oceniamy – nasza wiedza na temat wody i jej oczyszczania zdecydowanie UROSŁA!

Uczestnicy wycieczki