Dąb Bractwa Szkół

UROCZYSTOŚĆ SADZENIA

DĘBU BRACTWA SZKÓŁ IM. ROMUALDA TRAUGUTTA

17 października - w 151 rocznicę objęcia przez Romualda Traugutta dyktatury nad powstaniem styczniowym, posadziliśmy przed naszą szkołą Dąb Bractwa Szkół im. Romualda Traugutta.

W czasie IX Ogólnopolskiego Zlotu Szkół im. Romualda Traugutta, podjęto uchwałę , aby w ten sposób szkoły podkreśliły swoją przynależność do wspólnoty Bractwa.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele uczniów, grona pedagogicznego i zaproszeni goście. Pani dyrektor Jolanta Czarnecka  rozpoczęła w symboliczny sposób „sadzenie” naszego drzewka.

Uczniowie zaśpiewali hymn Bractwa Szkół. Obok dębu, umieszczona została pamiątkowa tablica.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 serdecznie dziękuje:

Panu Dariuszowi Kondej za ufundowanie tablicy upamiętniającej posadzenie Dębu Bractwa Szkół im. Romualda Traugutta

Panu Arturowi Dawidziukowi  nadleśniczemu z Nadleśnictwa Celestynów za przekazanie dębu.