RODACY BOHATEROM

Najważniejszym celem całego projektu jest pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, poprzez przebywanie do 1956 roku w łagrach stalinowskich, pozostali po wojnie za wschodnią granicą. Do dziś jednak dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode polskie pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, często sami żyjąc w bardzo skromnych warunkach socjalnych.

To dla tych dumnych ludzi, weteranów Armii Krajowej wozimy i bezpośrednio przekazujemy paczki świąteczne wraz z kartkami i listami od Rodaków z Polski, wspieramy ich w ich pracy organizacyjnej, odnawiamy i dbamy o miejsca pamięci. Przywozimy także dary pamięci dla tych wszystkich Polaków, którzy pozostali poza granicami kraju, po wschodniej stronie granicy, cichych bohaterów walczących o polskość, o przetrwanie tradycji, kultury i pamięci.

Zbiórka artykułów spożywczych w naszej szkole odbędzie się

od 13.11.2018r do 29.11.2018r.

Poniżej załączamy listę artykułów wzorcowej paczki, oczywiście mogą być drobne różnice.

Włączyć w akcję można się przynosząc pojedyncze produkty lub kompletując całą paczkę.

Przyniesione rzeczy składamy w oznaczonym kartonie przy wejściu do szkoły lub bezpośrednio u pani Magdaleny Cicheckiej.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję.

lista artykułów

Wolontariat szkolny