DZIEŃ SPORTU

Już kolejny raz w naszej szkole na początku czerwca odbył się piknik. Tegoroczny był pod hasłem „JESTEM BEZPIECZNY”.

Impreza, tradycyjnie łączyła występy artystyczne dzieci, stoiska klasowe tematycznie związane z hasłem przewodnim pikniku i świetną zabawę.

Uczniowie dużo wcześniej przed tym wydarzeniem losowali hasła, które nawiązywały do tematu przewodniego - bezpieczeństwa. Było więc bezpieczeństwo w sporcie, w Internecie, policja, pierwsza pomoc, bezpieczeństwo w lesie i wiele wiele innych.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jeśli chciał, brał udział w grze terenowej - bezpieczne wakacje, inny mógł rozwiązywać quizy na temat policji i bezpieczeństwa (w tym rej wodziła „AKADEMIA POLICYJNA” prowadzona przez klasę Va), a jeszcze inny nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Zainteresowani mogli obejrzeć od środku radiowóz policyjny lub podziwiać umundurowanie policjantów. Dzieci chętnie korzystały z też „dmuchańców” i trampolin, bo atrakcji było bez liku. A na zgłodniałych i łasuchów czekało wiele smakołyków przygotowanych przez rodziców.

Każdy przybyły mógł odpocząć, rozkoszując się podziwianiem tańczących i śpiewających na scenie dzieci.