DI

XI Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności już za nami!

Destination Imagination (DI) – Oczyma Wyobraźni – Olimpiada Kreatywności, jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na kreatywne rozwiązywanie problemów. Działa w 30 krajach na sześciu kontynentach, 48 stanach Ameryki Północnej oraz w Kanadyjskich prowincjach.

W tegorocznych zmaganiach podczas Olimpiady Kreatywności, która odbyła się we Wrocławiu, w dniach 1-3 kwietnia 2016 r. wzięło udział blisko 2000 najbardziej kreatywnych młodych ludzi z całego kraju i zagranicy!

Olimpiada jest finałem kilkumiesięcznej pracy uczniów pod czujnym okiem trenerów ze szkół wszystkich etapów edukacyjnych, biorących udział w Programie Destination Imagination. Jest to pokaz kreatywnego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów w praktyce.

Drużyna Crayzolki w składzie: Wiktoria Iwanik, Gabrysia Fedorko, Marysia Żelewska, Alicja Niczyporuk, Aleksandra Wiśniewska i Wiktoria Onufrowicz, prowadzone przez trenerkę i jednocześnie nauczycielkę plastyki Panią Anettę Myszkorowską, ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. R. Traugutta w Józefowie zdobyły I miejsce w I poziomie wiekowym szkół podstawowych w Wyzwaniu Teatralnym podczas XI Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni.  Tym samym uczennice i trenerka otrzymały prawo do reprezentowania Polski podczas Światowej Olimpiady w Knoxville (Tennessee) w Stanach Zjednoczonych, która odbędzie się w dniach 23-29 maja 2016 roku.

Zdobycie I miejsca na tegorocznej Olimpiadzie było niemałym wyzwaniem, dziewczynki miały do pokonania 25 drużyn biorących udział w wyzwaniu teatralnym w ich przedziale wiekowym!

Jesteśmy dumni z naszych uczennic i życzymy sukcesu podczas Global Finals w USA.