Oddaj włos!

Poszukujemy chętnych, którzy chcieliby oddać minimum 25cm swoich włosów na peruki dla ciężko chorych dzieciaków.

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tą sytuację ruszyła akcja „Daj Włos!”. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla chorych w trakcie chemioterapii.

Wszyscy chętni proszeni są o zgłaszanie się do pani Magdaleny Cicheckiej (osobiście lub przez dziennik elektroniczny). Jeżeli uda się nam zebrać grupę zaprosimy do szkoły fryzjerów, którzy ścinają włosy w odpowiedni sposób, a następnie przekazują je odpowiedniej fundacji. Dalej włosy wędrują do perukarni, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo chorym, którzy walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

Opiekun wolontariatu

Magdalena Cichecka