Szkoła sportowych talentów

NASZA SZKOŁA OTRZYMAŁA CERTYFIKAT

"SZKOŁY SPORTOWYCH TALENTÓW".

Bardzo miło nam poinformować iż nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoły Sportowych talentów". W jaki sposób pracowaliśmy nad tym przedstawiam poniżej:

Nasza szkoła w okresie od 05.10.2015 do 05.04.2016r. wykonywała zadania przewidziane regulaminem konkursu Szkoła sportowych talentów w sposób następujący:

Zadanie 1.

Zorganizowaliśmy ogólnoszkolny konkursu wiedzy o sporcie.  Do naszych obowiązków należało przygotowanie regulaminu, pytań oraz dyplomów. Uczniowie klas IV-VI czyli 12 klas brało udział w I etapie konkursu wiedzy o sporcie. Następnie 15 dzieci z najlepszymi wynikami awansowało do kolejnego etapu. I etap konkursu składał się z 11 pytań i obejmował tematykę wychowania fizycznego, natomiast w II etapie uczniowie zmagali się z 20 pytaniami z wiedzy ogólnosportowej.

Zadanie 2.

Nakręciliśmy krótki filmik (ok. 5 min.) na temat zachowań fair play w sporcie.

Filmik kręcony był przez ucznia klasy 5 c podczas lekcji w-fu z zakresu piłki ręcznej, w której uczniowie przedstawiali zachowania fair play.

Zadanie 3.

Zorganizowaliśmy ogólnoszkolny dzień sportu w szkole, w ramach którego przeprowadziliśmy zawody w kilku wybranych dyscyplinach, z podziałem na grupy wiekowe.

W dniu sportu, który odbył się we wrześniu 2015r. brały udział klasy IV-VI.  Do wspólnej zabawy jak co roku zaprosiliśmy zaprzyjaźnione szkoły. Dzieci brały udział w następujących konkurencjach: piłka nożna, dwa ognie oraz sztafetowy bieg przełajowy. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki.

Zadanie 4.

Zorganizowaliśmy spotkanie  nt. „Roli sportu i zdrowego trybu życia”, z uznanym sportowcem

p. Grzegorzem Kleszczem, olimpijczykiem w podnoszeniu ciężarów. Była to wspaniała lekcja wiedzy nt. Roli sportu w życiu każdego człowieka. Z p. Grzegorzem nasza szkoła współpracuje już kilka lat i często korzystamy z jego porad i chętnie zapraszamy na wydarzenia sportowe w naszej szkole.

Zadanie 5.

Zorganizowaliśmy pogadankę pt. Jak dbać o swoją kondycje fizyczną i jak zdrowo się odżywiać. Na spotkanie zaprosiliśmy p. dietetyk która w sposób interesujący i przystępny przedstawiła jak należy dbać o swoją kondycję i zdrowo się odżywiać. Dzieci zadawały mnóstwo pytań w szczególności o wartość kaloryczną danego produktu, prawidłowo skomponowany posiłek a także które rodzaje aktywności ruchowej wpływają najlepiej na kondycję człowieka.

Zadanie 6.

Nasi uczniowie brali udział w grze terenowej. Do współpracy w realizacji tego zadana poprosiliśmy harcerzy, którzy przeprowadzają zbiórki z uczniami naszej szkoły.

Zadanie 7.

Nasz szkolny samorząd zorganizował ogólnoszkolny dzień talentów, w którym miejsce na podium zajęły dziewczynki w kategorii: taniec.

Zadanie 8.

Zorganizowaliśmy  konkurs na najciekawszy  plakat oraz hasło promujące uczestnictwo w zajęciach wychowania fizycznego w szkole.

W konkursie wzięło udział ok. 20 uczniów, z czego 3 najciekawsze prace zostały nagrodzone. Wszystkie plakaty zostały powieszone na korytarzu szkolnym.

Zadanie 9.

Zorganizowaliśmy wystawę szkolną rodzinnych zdjęć uczniów pn.: „Moja rodzina w ruchu” .

Do zadania przystąpili wszyscy uczniowie z klas I -VI. Najchętniej jednak uczniowie młodsi oraz ich rodzice z  przyjemnością chcieli pochwalić się aktywnym sposobem spędzania czasu wolnego ze swoimi pociechami.

W NASZEJ SZKOLE JEST MNÓSTO SPORTOWCÓW, WIERNYCH SWOIM DYSCYPLINO M.IN. TANIEC, PŁYWANIE, KARATE, JUDO, PIŁKA NOŻNA, LEKKOATLECI, WYCZYNOWCY W JEŹDZIE NA ROLKACH , TENIS ITP.  DLATEGO JESTEŚMY OGROMNIE DUMNI Z TYTUŁU KTÓRY OTRZYMALIŚMY I WIEMY ŻE NASZA SZKOŁA ZASŁYŻYŁA NA MIANO "SZKOŁY SPORTOWYCH TALENTÓW".

Aneta Szymczak- koordynator konkursu

Na zdjęciach tylko część naszych uczniów, która zechciała pochwalić się swoimi trofeami sportowymi.