Zawody pływackie

3 czerwca 2016 na basenie w Józefowie przeprowadzono XIV Zawody Pływackie Szkół Podstawowych dla Klas V i VI o Puchar Józefowa. Naszą szkołę w tych zawodach reprezentowało 9 uczniów. Dziewczęta z rocznika 2004 zajęły w sztafecie 4x50 m I miejsce. Złote medalistki w sztafecie to: Michalina Misiak, Ala Makowska, Magda Berent i Patrycja Cegłowska - wszystkie z klasy VI a. Sztafeta chłopców w składzie: Mikołaj Misiak, Michał Moch, Oliwier Szczepanik i Wiktor Dawidziuk zajęła III miejsce, zdobywając brązowe medale. W konkurencjach indywidualnych miejsce na podium i dwa złote medale w stylu grzbietowym i motylkowym zdobyła Patrycja Cegłowska. Mikołaj Misiak na najwyższym podium stanął za zwycięstwo w pływaniu stylem dowolnym i motylkowym. Wiktor Dawidziuk zajął III miejsce w pływaniu stylem dowolnym, a Oliwier Szczepanik zdobył brąz w stylu grzbietowym. Był to bardzo udany występ naszych pływaków.