Dzień Świętego Patryka

17 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Z tej okazji w całej szkole pojawiły się zielone koniczynki i trójkolorowe flagi, a najbardziej spostrzegawczym udawało się wypatrzeć skrzata z jego garncem złota.

Równie ciekawą dekoracją szkoły byli jej uczniowie, dzięki którym mieliśmy okazję się przekonać, że zielony ma wiele odcieni. W konkursie na najbardziej zieloną klasę zwyciężyły cztery, w których wszyscy obecni uczniowie ubrali się na zielono – 1e, 2d, 3e i 5c.  Na parterze stanął bufet irlandzki. O jego zaopatrzenie zadbali rodzice i uczniowie, za co serdecznie dziękujemy. Zarobione pieniądze – 1820 zł – zostaną przeznaczone na zakup gier i innych materiałów dydaktycznych do nauki języka angielskiego.  Obok bufetu stała ciesząca się dużym zainteresowaniem urna na zadania konkursowe. Cieszymy się bardzo, że tak wiele osób z entuzjazmem włączyło się w obchody Dnia Świętego Patryka. Mamy nadzieję, że kiedyś zaowocuje to zainteresowaniem Irlandią i jej kulturą.

Aleksandra Kos